Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XX Niedzieli Zwykłej

  1. Dziś obchodzimy w naszym mieście uroczystość św. Maksymiliana – patrona naszego miasta. O godz. 11.15 władze miasta złożą kwiaty przed jego pomnikiem przy naszej świątyni i ruszymy pieszo w pielgrzymce do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach na msze świętą o godz. 12.00.  O godz. 15:00 w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. 15 sierpnia to Uroczystość Wniebowzięcia NMP a według tradycji ludowej Święto Matki Boskiej  Zielnej. Wtedy dobiegają końca prace żniwne, bo jak mówi stare powiedzenie: „Na Wniebowzięcie pokończone żęcie”. Już od końca X wieku znany jest zwyczaj święcenia w tym dniu ziół polnych i owoców. Wywodzi się on ze starej chrześcijańskiej legendy – apokryfu – mówiącego o tym, jak apostołowie po otwarciu grobu Matki Bożej nie znaleźli tam jej ciała, tylko same zioła i kwiaty. Wykonane z ziół, kwiatów i owoców wianki niesiemy do kościoła, a duchowny święci je podczas mszy św. Wianki te w każdym rejonie kraju są inaczej nazywane, np. równianki, prozanki. Po poświęceniu zanosimy je do domów i wierzymy w ich niezwykłą moc ochrony przed złem. Wianki mają też zapewnić dostatek, dlatego dawniej wykruszano z poświęconych ziół ziarno i mieszano je z nowym, które miało iść na siew. Również łupiny poświęconych owoców zawieszano na drzewach, aby obrodziły one w roku następnym. 
  1. Jutro obchodzimy również kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Uroczysta msza św. w naszym kościele z władzami powiatu i miasta w int. Ojczyzny o godz. 10.00. O godz. 13.30 rozpoczęcie na placu przy kościele św. Maksymiliana w Pabianicach pikniku wojskowego z pokazem sprzętu wojskowego i grochówki. 
  1. 19 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W gablocie szczegółowe informacje. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej stoi pudełko intencji, które zaniesiemy na Jasną Górę.
  1. 23 sierpnia pielgrzymka autokarowa do Częstochowy przez Gidle i Mstów. Wyjazd z przed naszego kościoła o godz. 7.00. a z Częstochowy powrót po apelu. Będziemy w Pabianicach ok. 23.00. koszt 50 zł. Zostało tylko 10 miejsc a zapisy do środy. 
  1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzym. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. 
  1. Na nasz kościół zostały złożone ofiary bezimienne 200, 100 i 100 zł. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych bliskich naszemu sercu:  Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: