Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XVI Niedzieli Zwykłej

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie Żywej Róży godz. 17.30. Różaniec o 18.00. Po nim msza w int. Żywego Różańca o godz. 18.30. 
 1. Dziś taca gospodarcza. Czekamy na rozstrzygnięcie wniosków o dotację na remont naszego dachu. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 100, 100 i 200 zł.
 1. Przypominamy, że w miesiącu lipcu nie ma mszy św. o godz. 17.30 tylko o 18.30. Nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałki i do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00. 
 1. 10 sierpnia wyrusza z naszej parafii VII Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Można się już zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza lub osobiście po spotkaniach wspólnoty w czwartki po godz. 19.10. 
 1. 19 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach od 10 do 18 sierpnia. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej stoi pudełko intencji. Można napisać na kartce i włożyć intencję, którą chcielibyśmy aby pątnicy zanieśli przed oblicze Maryi i ją omodlili. 
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzym. Divino Amore – Rzym – Watykan – Pompeje – Neapol – Asyż – Cascia – Siena – Perugia – Orvieto – Bolsena. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. Zapisy do końca sierpnia ale ilość miejsc jest ograniczona. Jest to pielgrzymka lotnicza i w momencie wyczerpania miejsc lista będzie zamknięta i nie będzie możliwości zapisania się.  
 1. Kto chciałby się włączyć w akcję Caritasu „ Tornister pełen uśmiechu” może wziąć tytki wyłożone przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i wypełnić je artykułami szkolnym. Następnie przynieść je do kościoła. Przekażemy je potrzebującym dzieciom, które od wrześni rozpoczną nowy rok szkolny.
 1. „Pierwszy krok” to  program stypendialny dla dzieci i młodzieży z Aleppo w Syrii oraz z Bejrutu w Libanie, prowadzony wspólnie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Pomocy udzielono już 320 uczniom w Aleppo i 40 w Bejrucie. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych bliskich naszemu sercu, i tych którzy ostatnio odeszli do wieczności:
  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy s. Zofię, ks. Jacka którzy mają urlop i prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: