Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XV niedzieli zwykłej

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. 
 1. Jutro, w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa przypada 79 rocznica krwawych wydarzeń z 11 lipca 1943 roku – rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonanych na Wołyniu i Kresach II Rzeczpospolitej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. Wymordowano około 120 000 Polaków za to, że byli Polakami. Zginęło też około 40 000 Ukraińców, którzy nie zgadzali się na bestialski terror UPA. Jutro o godzinie 13.00 w kaplicy na starym cmentarzu odbędzie się msza święta w intencji ofiar. Po mszy złożone zostaną kwiaty pod tablicą pamiątkową wiszącą na kaplicy. Zapraszamy do modlitwy.
 1. Przypominamy, że w miesiącu lipcu nie ma mszy św. o godz. 17.30 tylko o 18.30. Nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałki i do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00.
 2. W środę 13 sierpnia różaniec fatimski po mszy św. o godz. 18.30 a w przyszłą niedzielę taca gospodarcza. 
 1. 10 sierpnia wyrusza z naszej parafii VII Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Można się już zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza lub osobiście po spotkaniach wspólnoty w czwartki po godz. 19.10. 
 1. 19 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach od 10 do 18 sierpnia. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej stoi pudełko intencji. Można napisać na kartce i włożyć intencję, którą chcielibyśmy aby pątnicy zanieśli przed oblicze Maryi i ją omodlili. 
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzym. Divino Amore – Rzym – Watykan – Pompeje – Neapol – Asyż – Cascia – Siena – Perugia – Orvieto – Bolsena. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. Zapisy do końca sierpnia ale ilość miejsc jest ograniczona. Jest to pielgrzymka lotnicza i w momencie wyczerpania miejsc lista będzie zamknięta i nie będzie możliwości zapisania się.

W cenie biletu lotniczego jest jedna sztuka bagażu podręcznego 40x20x25cm. Uczestnikom pozostawiamy decyzję czy chcą dokupić drugą sztukę bagażu podręcznego 10 kg – 55x40x20 cm czy bagaż rejestrowy do 20 kg – często małżeństwa decydują się na jeden wspólny bagaż rejestrowy.

Obecnie do Włoch mogą wjeżdżać także osoby niezaszczepione, nie są wymagane testy.

Zapisy u nas odbywają się poprzez dedykowany dla grupy link, który można przekazać pielgrzymom. Pielgrzymi sami wypełniają formularz, wybierając interesujące ich opcje dodatkowe (np. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, wyższe koszty leczenia na miejscu ecc.). Następnie na podanego maila otrzymują umowę z prośbą o wpłatę zaliczki w wysokości 40%. Druga rata jest płatna na 40 dni przed wyjazdem.

Link dla grupy: https://grupy.misjatravel.pl/?h=WBZ3N3

Oczywiście jeżeli ktoś nie potrafi się sam zapisać, może zapisać go ktoś z rodziny lub można zapisać się telefonicznie 61 333 22 38.
 

8. „Pierwszy krok” to  program stypendialny dla dzieci i młodzieży z Aleppo w Syrii oraz z Bejrutu w Libanie, prowadzony wspólnie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Pomocy udzielono już 320 uczniom w Aleppo i 40 w Bejrucie. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.

 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli do wieczności: Leszek Lis l. 63 ul. Kilińskiego.
  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy s. Zofię, która rozpoczęła urlop i prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: