Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Parafialne Niedzieli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego po każdej mszy świętej. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką.
   
 2. Kochani! Przywieziono już drugą partię dachówki. Zostały jeszcze trzy transporty, które wieziemy z Niemiec. W ubiegłą niedzielę dała taca gospodarcza. Ofiara bezimienna 200 zł. W poniedziałek wielkanocny zbieraliśmy tacę na Studia im. Jana Pawła II. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
   
 3. Nasza parafia organizuje wyjście do kina Helios na film „Nędzarz i madame” w sobotę 30 kwietnia na godz. 20.00. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 1. W tym tygodniu zostały przesunięte wspomnienia liturgiczne. W poniedziałek będziemy obchodzić święto świętego Marka – pamiętajmy w modlitwie w intencji księdza biskupa  Marka Marczak. We wtorek uroczystość świętego Wojciecha – biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski
 2. W poniedziałki msza za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 17.30 a po niej nabożeństwo w ich intencji. Nie będzie w tym tygodniu spotkania biblijnego. W środy msza do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 a po niej nabożeństwo przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Zwycięskiej. W czwartek po mszy o godz. 18.30 spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza. 
 1. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży, która w maju przyjmie sakrament bierzmowania. 
 1. Również od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w kościele o 18.00 po mszy o godz.17:30 natomiast przy kapliczce na ulicy Bugaj nabożeństwo o godzinie 17:30. Zachęcamy gorąco do tego nabożeństwa, które jest już tradycją naszego narodu. Pokazujmy przykładem naszą miłość do Maryi naszym potomkom – dzieciom wnukom. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Matyja Marian  l. 68 ul. Kopernika, Daniela Radzikowska l. 94 z ul. Gawrońskiej – pogrzeb we wtorek. 

     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. 10.Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: