Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzili Świętej Bożej Rodzicielki i Nowego Roku

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. O 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
 1. Bóg zapłać za bezimienne ofiary  200, 100 i 100 zł.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza o powołania. O 18.30 msza o uzdrowienie. Ze względu, że w piątek przypada Trzech Króli do chorych udamy się w czwartek. Poinformujemy chorych, o której godzinie przyjdziemy. W sobotę o 8.00 msza wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi a po nim różaniec wynagradzający.
 1. W Piątek Objawienie Pańskie. Msze jak w niedzielę. Będziemy święcili kredę i kadzidło, które można wziąć do domu. Ofiary przeznaczamy dla ministrantów i scholi. 
 1. Orszak Trzech Króli w tym roku wyruszy o godz. 14.00 z przed kościoła NMP Różańcowej i uda się do św. Maksymiliana. Przejdziemy ulicami: Zamkową, Wyszyńskiego, Moniuszki, Nowy Rynek , Orlą, Południową, Jana Pawła II. 14.45 – przed Sanktuarium św. Maksymiliana  Kolbe – pokłon Króli w “Żywej Szopce”. 15.00 – koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Ciardasie” z Czarnej Góry koło Nowego Targu. 16.00 – uroczysta msza św. o Objawieniu Pańskim. Zapraszamy i zachęcamy całe rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w największych jasełkach i wspólnego śpiewania kolęd. Więcej informacji na plakatach. My natomiast zbierzemy się o godz. 13.30 przed naszym kościołem i udamy się w małym orszaku aby dołączyć do orszaku naszego dekanatu na nowym mieście. 
 1. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.30 zaśpiewają kolędy dla nas dzieci ze szkoły muzycznej. Cieszymy się z ich obecności i zapraszamy na piękny koncert.
 1. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący i wywieszony jest w gablocie. W czasie kolędy kancelaria czynna po mszy św. o 18.30 lub telefonicznie. Ofiary, które zbieramy przeznaczamy na remont dachu. Złożyliśmy ponownie wniosek o dofinansowanie i prosimy o modlitwę w tej intencji.
 1. Kochani w tym roku nie będzie mszy świętej o godz. 17.30. Będzie o godz. 18.30. Nabożeństwa o godz.18.00.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy w tym roku odeszli z naszej wspólnoty: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: