Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś kończymy okres Wielkanocny. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O  18.00 nabożeństwo majowe i modlitwy do Ducha Świetego.
 1. Ofiara bezimienna 250 z. Bóg zapłać również za ofiary na tacę gospodarczą! Dziś zbierane są do puszek ofiary na letnie kolonie Caritasu. 
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Przy kapliczce na Bugaju o 17.30. Jutro msza przy kapliczce.
 1. We wtorek zapraszamy do naszego kościoła na godz. 10.00. Odbędzie się msza święta dla miast i gmin Kolbiańskch. W jej czasie  otrzyma nagrodę za propagowanie postaci św. Maksymiliana s. Zofia – nasza zakrystianka.
 1. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. W naszym kościele przez cały miesiąc o godz.18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O 18.30 msza o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i msza o uzdrowienie. W I piątek spowiedź przed i wczasie mszy świętych a do chorych udamy się jak w każdy piątek. W I sobotę msza wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00 a po niej różaniec wynagradzający. 
 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach spotkanie organizacyjne dla chcących się włączyć się w organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. 
 1. 8 czerwca Boże Ciało. Msza z procesją o godz. 10.00. Po niej bezpośrednio kolejna msza święta. Przejdziemy ulicami od kościoła w Kościelną, Szewską, ks. Piotra Skargi i Jana III Sobieskiego by powrócić na plac kościelny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. 1 przy krzyżu misyjnym – Apostolstwo Modlitwy za Dusze w czyśćcu cierpiące, 2 przy agencji ochrony mienia – ministranci, 3 przy szkole „ Mechaniku”  – Wspólnota Dobrego Pasterza,  IV przy pomniku św. Maksymiliana – Żywa Róża. Zapraszamy na tę uroczystość Rocznicowe Dzieci Pierwszokomunijne.
 1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Trójcy Przenajświętszej. 
 1. Zamiast historii: bardzo prosimy o uszanowanie murów zewnętrznych naszego kościoła i nie stawianie kwiatów i zniczy pod tablicami. Jak możemy zauważyć przez takie praktyki niszczymy ściany naszego kościoła. Oblane woskiem, opalone i nieraz zalane różnymi substancjami. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Jadwiga Kamieniak l. 88 ul. Rypułtowicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: