Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Zesłania Ducha Świętego 2024 B

 1. Dziś  o 15.00 koronka w kaplicy adoracji. Spotkanie Rodziny Różańcowej 17.30.
 1. Bardzo dziękujemy za czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego wspólnocie Dobrego Pasterza. Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. Pani Jolancie za wystrój, Pani Anecie za przygotowanie kościoła, Pani organistce Dorocie za uświetnienie uroczystości komunijnej. Księżom Jackowi i seniorowi Janowi za przygotowanie „ komunistów” przez cały rok i zakończenie sakramentem pokuty. 
 1. Dzieci komunijne przychodzą w białym tygodniu codziennie oprócz czwartku na godz. 18.00 na nabożeństwo majowe. Po nim msza święta. W poniedziałek zdjęcia i pamiątki.
 1. W czwartek sakrament bierzmowania o godz. 18.30. Udzieli go nasz pasterz Kardynał Grzegorz. Bierzmowani przychodzą na 18.00 i spotykają się przed kościołem.  
 1. W sobotę wyjazd dzieci komunijnych do Niepokalanowa. Wyjazd o godz. 7.00. Przyjazd około 16.00. Koszt 50 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. 
 1. W sobotę o godz. 9.00 msza św. w intencji Pabianickiego Hospicjum Domowego, które obchodzi 25 lecie istnienia. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Bp Ireneusz Pękalski. Po niej spotkanie w dworze Kapituły Krakowskiej.
 1. Rocznica dzieci komunijnych w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wypada 30 maja. 
 1. Procesję Bożego Ciała w tym roku rozpoczniemy mszą świętą o godz 11.00 w kościele NMP Różańcowej na Nowym Mieście i przejdziemy  do naszego Kościoła św. Mateusza i św. Wawrzyńca na Stare Miasto. Zakończymy błogosławieństwem przed kościołem a dla tych, którzy dojdą tylko na procesję msza bez kazania w naszym kościele bezpośrednio po procesji. Dzieci rocznicowe udadzą się do kościoła MB Różańcowej na 11.30 i wezmą udział w procesji a po niej we mszy w naszym kościele. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie asysty – osób chcących ponieść chorągwie i feretrony. Trzeci ołtarz przygotowuje WDP. Czwarty Rodzina Różańcowa. 
 1. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę organizowaną przez WDP do Sokółki od 30 sierpnia do 1 września. Informacje w gablocie na zewnątrz kościoła.
 1. 10.Można nabyć – Tygodnik „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”. 
 1. Dziś taca gospodarcza. Bóg zapłać również za bezimienne ofiary 100 i 100 zł. 
 1. 12.Polećmy zmarłych…. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. 13.Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Potrzebne łaski dla naszych ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijnych  i ich rodziców i młodzieży bierzmowanej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: