Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Wniebowstąpienia

 1. Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O  17.30 spotkanie Żywej Róży po nim różaniec i nabożeństwo majowe.
 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 100 i 200 zł. Dziś taca gospodarcza. Boga zapłać! Również  dziękujemy  grupie bierzmowanej za dar ołtarza z racji przyjęcia sakramentu. Kupimy za niego ornat ze św. Janem Pawłem II. 
 1. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym we wprowadzeniu relikwii św. Jana Pawła II. Piękna uroczystość! św. Jan Paweł II jest patronem rodzin. Prosiliśmy szczególnie dla rodzin naszej parafii o potrzebne łaski. Dziękujemy również za ciasta na tę uroczystość. 
 1. Jutro w poniedziałek 35 rocznica święceń kapłańskich naszego pasterza Grzegorza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. 
 1. Od piątku w czasie wieczornych nabożeństw rozpoczęliśmy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W sobotę na jej zakończenie uroczysta msza święta o godz. 18.30 a po niej czuwanie do ok 21.00, które poprowadzi Wspólnota Dobrego Pasterza. 
 1. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego. Kończymy okres Wielkanocny. Pamiętajmy, że jako katolicy zobowiązujemy się do „ przejęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.”
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Przy kapliczce na Bugaju o 17.30. W przyszły poniedziałek msza przy kapliczce o 17.30. 
 1. Prosimy aby z każdej grupy parafialnej zgłosiła się jedna osoba lub z poza grup osoby, które chciałyby należeć do rady parafialnej. Jest to organ doradczy proboszcza. Kadencja trwa 5 lat. Spotkania raz na kwartał.
 1. Z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach, organizowany jest wyjazd 3 czerwca na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Koszt przejazdu + ubezpieczenie i pakiet to 130 zł./os. Zapisy prowadzi ks. Przemysław Kansy.
 1. 10.Z naszej historii: Od północnej strony czyli od Dworu Kapituły było wejście, które poźniej    zamurowano. Podchodząc można dziś przeczytać sentencje w języku łacińskim. „ Błogosławieni, którzy w twoim domu przebywają Panie.” 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. 12.Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 2. 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy siostrę Zofię, która obchodziła imieniny w poniedziałek. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: