Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej mszy świętej krótka adoracja z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z czytanką o św. Janie Pawle II. 
 1. Przy kapliczce na Bugaju złożono na mszy świętej 300 zł. Bóg zapłać! Dziś zbiórka do Puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. 
 1. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00 z czytanką o św. Janie Pawle II.
 1. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach spotkanie organizacyjne dla chcących się włączyć się w organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. 
 1. 8 czerwca Boże Ciało. Msza z procesją o godz. 10.00. Po niej bezpośrednio kolejna msza święta. Przejdziemy ulicami od kościoła w Kościelną, Szewską, ks. Piotra Skargi i Jana III Sobieskiego by powrócić na plac kościelny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. 1 przy krzyżu misyjnym – Apostolstwo Modlitwy za Dusze w czyśćcu cierpiące, 2 przy agencji ochrony mienia – ministranci, 3 przy szkole „ Mechaniku”  – Wspólnota Dobrego Pasterza,  IV przy pomniku św. Maksymiliana – Żywa Róża. Zapraszamy na tę uroczystość Rocznicowe Dzieci Pierwszokomunijne. Dziewczynki zapraszamy z koszykami do sypania kwiatów a chłopców do dzwonków. Próba dla nich w środę o godz. 19.00. Osoby budujące ołtarz przychodzą na godz. w Boże Ciało na godz. 7.00.
 1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają kanonizacyjny obraz św. Jana Pawła II, będzie sprawowana 9 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 1. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r.
  o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. W programie Msza św., piknik oraz koncert zespołu Małe TGD. Program wydarzeń i godziny znajdziemy na banerze zawieszonym na płocie przy ul. Grobelnej. 
 1. Zamiast historii: w prawej nawie w widocznym miejscu mamy tablicę dedykacyjną kościoła z wizerunkiem Chrystusa. Została wmurowana z racji konsekracji – poświęcenia kościoła – 15.11.1588 roku. Rocznicę konsekracji obchodzono w niedzielę po św. Marcinie. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Jolanta Mąkowska l. 65 ul. Kazimierza, Irena Rydz l. 96 ul. Mariańska, Anatolii Korobko l. 53 ul. Skłodowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy ks. Jacka, który w poniedziałek obchodził 20 rocznicę święceń. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: