Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Świętej Rodziny 2023 B

 1. Dziś błogosławieństwo małżeństw i odnowienie przysięgi na mszy o godz. 11.30. Nabożeństwo na zakończenie roku o 18.00. Jutro msze jak w niedziele. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki zgłoszeniowe jeżeli chcemy przyjąć księdza po kolędzie. Wpisujemy imię i nazwisko i adres i przynosimy do kościoła. W tym tygodniu przejdziemy przez ulice… 
 1. Kancelaria w czasie kolędy nieczynna. Na załatwianie sprawy umawiamy się telefonicznie. Msze zamówić można w zakrystii po mszach świętych.
 1. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca msza o uzdrowienie o 18.30. W I piątek spowiedź przed i na każdej mszy świętej. W I sobotę w Trzech Króli msza wynagradzająca za grzechy przeciw NS NMP o 7.00 a po niej różaniec. Msze jak w niedziele. 
 1. Również w tym roku, Parafie Dekanatu Pabianickiego, organizują „Orszak Trzech Króli”. Wyruszymy w sobotę  6 stycznia 2024 br. o godz. 14.00  –  z  naszej parafii do parafii Najświętszej Marii Panny Różańcowej. Przejdziemy ulicąZamkową. O 15.00 – koncert kolęd zespołu góralskiego „PoPieronie ” z  Beskidu Żywieckiego. O 16.00 –  uroczysta Msza święta.
  Zapraszamy całe  rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w największych jasełkach i w  wspólnym  śpiewaniu kolęd.
 1. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 
 1. Możemy nadal stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Nie stawiajmy samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. Nawa północna nie jest jeszcze naprawiona i mogą spadać odłamki dachówki.
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół 200 i 100 zł.- Bóg zapłać!
 1. Polećmy zmarłych z minionego tygodnia. Anna Matusiak l. 70 z ul. Waltera Janke, Zbigniew Paszkiewicz ul. Kilińskiego – pogrzeb w środę, Ks. Prof. Karol Szumacher l.94.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, ich odbiór i rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Nasze rodziny, małżeństwa. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: