Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Palmowej

 1. Dziś na każdej mszy poświęcenie palm. O godz. 10.00 msza w int. Ofiar Katynia i Tragedii Smoleńskiej a o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji w int. pokoju. Gorzkie Żale o godz. 18.00.
 1. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. W przeszłą niedzielę taca gospodarcza. 
 1. Dostaliśmy decyzje z Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków akceptującą projekt naprawy pozostałych dachów. Dzięki temu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie naszych prac w ostatnim dniu terminu. Koszt naprawy pozostałych dachów 1 milion 265 tyś. Wnioskujemy o sumę w wysokości 750 tyś. Po naszej stronie będzie zorganizowanie 515 tyś zł. Prosimy o modlitwę w intencji pozytywnego załatwienia sprawy. 
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali i wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Na środki medyczne dla Ukrainy zebraliśmy 7008 zł i 100 euro. 
 2. Parafianie parafii z Ksawerowa podczas rekolekcji złożyli na rzecz naszej parafii 5020 zł. Bóg Zapłać!
 3. Jeżeli mamy chorych, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentów przed świętami prosimy o ich zgłoszenie. Odwiedzimy ich w Wielki Piątek od godz. 8.00. 
 4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek rano msza krzyżma z poświęceniem olejów w łódzkiej katedrze o godz. 10.00. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18.30. Po niej przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Czuwanie do 22.00.
 5. W Wielki Piątek kościół nie sprawuje eucharystii. Natomiast odprawimy jutrznie o godz. 7.30. Zachęcamy do czuwania w ciemnicy a nabożeństwo adoracji krzyża o godz. 18.30. Czuwanie przy grobie do godz. 22.00. 
 6. W Wielką Sobotę jutrznia o godz. 7.30. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie miejsc jeśli chcemy poświęcenia pokarmów dla kilku domów a nie możemy przybyć do kościoła. Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na tę uroczystość. 
 7. W niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o włączenie się do asysty i przygotowanie procesji. Pozostałe msze jak w każdą niedzielę oprócz mszy o godz. 7.00. 
 8. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie naszego kościoła. Warunkiem jest: 1. stan łaski uświęcającej; 2. przyjęcie komunii świętej; 3. pomodlić się w int. Ojca Św.; 4. w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 5. by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 6. odmówić Pod Twoją obronę i 7. wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
 9. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”, świece wielkanocne i paschaliki. 
 10. Polećmy zmarłych: Regina Zbrożek l. 86 ul. św. Jana, Tomasz Kostrzewski l. 65 ul. Warszawska – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: