Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Palmowej

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji. O 18.00 Gorzkie Żale. Święcenie palm na każdej mszy. 
 1. Na fundusz obrony Życie zebraliśmy 330 zł. Bóg zapłać również za ofiarę bezimienną 200, 100 i 635 zł. od pielgrzymów do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 
 1. Bardzo dziękujemy za zrobienie dwóch ambonek Panu Wojciechowi Jareckiemu. Jedna stoi na miejscu przewodniczenia a druga przy ołtarzu Matki Boskiej Zwycięskiej. 
 1. Dziękujemy za udział w Miejskiej Drodze Krzyżowej w int.  „ O wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i poszanowania jego imienia dla wszystkich polaków a zwłaszcza dla mieszkańców naszego dekanatu i miasta – którego jest honorowym obywatelem.” Było nas dużo.
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy w tym tygodniu największe tajemnice naszej wiary. W Wielki Czwartek rano Msza Krzyżma z poświęceniem olejów w łódzkiej katedrze o godz. 10.00. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18.30. Po niej przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Jest to I Czwartek Miesiąca. Czuwanie do 22.00 poprowadzi Wspólnota Dobrego Pasterza. 
 2. W Wielki Piątek kościół nie sprawuje eucharystii. Natomiast odprawimy jutrznie o godz. 7.30. Zachęcamy do czuwania w ciemnicy. Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.30. Po nim rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Czuwanie przy grobie do godz. 22.00. Jest to również I Piątek Miesiąca. Odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeżeli mamy chorych, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentów przed świętami prosimy o ich zgłoszenie. 
 3. W Wielką Sobotę jutrznia o godz. 7.30. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 15.30. Prosimy o zgłoszenie miejsc jeśli chcemy poświęcenia pokarmów dla kilku domów a nie możemy przybyć do kościoła. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Jest to najważniejsza liturgia w naszych obrzędach religijnych. Prosimy o przyniesienie świec na tę uroczystość.
 4. W niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o włączenie się do asysty i przygotowanie procesji. Pozostałe msze jak w każdą niedzielę oprócz mszy o godz. 7.00. W poniedziałek Wielkanocny msze  jak w niedzielę. 
 1. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła 18 maja – w dzień urodzin Karola Wojtyły. W każdą niedzielę podejmujemy wątki z nauczania św. Jana Pawła II aby przygotować się do tego wydarzenia.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”.
 2. W gablocie na zewnątrz na plakatach informacje dotyczące różnych wydarzeń religijnych. 
 3. Polećmy papieża Benedykta XVI i Jacka Śpionka l. 62 ul. Kościuszki: Wieczny Odpoczynek….
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: