Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Króla Wszechświata

  1. Dziś Koronka o 15.00, spotkanie Żywej Róży o 17.30, o 18.00 różaniec i msza o  godz. 18.30 w intencji rodziny różańcowej.  
  1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę dla ubogich 3620 zł a na pomoc prześladowanym  chrześcijanom 320 zł. Bóg zapłać! Dzisiejsza taca jest  gospodarczą a w przyszłą niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. 
  1. Prosimy o podawanie i regulowanie intencji mszalnych miesiąc wcześniej. Będziemy chcieli umieszczać na stronie internetowej naszej parafii intencje z takim wyprzedzeniem aby inni zainteresowani również mogli wziąć w nich udział. 
  1. W przyszłą  niedzielę w I adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Dlaczego tak wcześnie ? Cały czas adwentu ma nas przygotować do Bożego Narodzenia a rekolekcje ukierunkować jak cały ten czas przeżyć. Poprowadzi je ks. Sebastian Kępa doktor teologii z zakresu „teologia pastoralna, wykładowca teologii pastoralnej, redaktor radiowy, autor książek, autor artykułów prasowych, ewangelizator i rekolekcjonista. Ks. Archidiecezji Częstochowskiej. 
  1. Organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy. Celem naszej pielgrzymki jest Niepokalanów , bł. Ks. Jerzy Popiełuszko i Świątynia Opatrzności Bożej. Pojedziemy też do Królewskiego Ogrodu Światła. Wyjazd o godz. 8.00. Przyjazd ok 21.00. Koszt 70 zł.
  1. Z powodu kruszenia się dachówki naszego dachu prosimy o nie stawianie samochodów przy murach kościoła. Spadające kawałki mogą uszkodzić samochody. Jeżeli nie ma miejsca na parkingu jest otwarta brama od ul. Grobelnej i można wjechać na podwórko parafialne i zaparkować nie zastawiając bram garażowych i wejść. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Dziś Uroczystość Króla Wszechświata i odpust na piaskach o godz. 12.15.
  1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Jan Jonczyk l. 89 ul. Narcyza Gryzla, Jerzy Białek l. 76 ul. Bugaj. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: