Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Chrztu Pańskiego

 1. W tę niedzielę Chrztu Pańskiego pamiętajmy o wdzięczności za sakrament naszego chrztu i o modlitwie w intencji naszych rodziców chrzestnych. 
 1. Dziś po mszy świętej o godz. 11.30 koncert dzieci z naszej szkoły muzycznej. Godz. 15.00 koronka a o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie bierzmowanych po mszy o godz. 18.30. 
 1. Bóg zapłać za bezimienne ofiary  500 i 200 zł. Bóg zapłać z tacę misyjną!
 1. Bardzo dziękujemy za udział w Orszaku Trzech Króli. Z przed naszego kościoła wyruszyło ok 50 osób aby później w wielkiej grupie przejść z Nowego Miasta do św. Maksymiliana. 
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy Żywy Różaniec na spotkanie opłatkowe na godz. 17.00 na plebanię. O 18.00 nabożeństwo różańcowe a o 18.30 msza w intencji rodziny różańcowej. 
 1. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący i wywieszony jest w gablocie. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcia, oczekiwanie i cierpliwość. W czasie kolędy kancelaria czynna po mszy św. o 18.30 lub telefonicznie. Ofiary, które zbieramy przeznaczamy na remont dachu. Złożyliśmy ponownie wniosek o dofinansowanie i prosimy o modlitwę w tej intencji.
 1. Kochani w tym roku nie będzie mszy świętej o godz. 17.30. Będzie o godz. 18.30. Nabożeństwa o godz.18.00.
 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17) będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 8 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów. W naszym mieście spotkanie ekumeniczne 20 stycznia o godz. 18.00 w kościele Ewangelicko-Metodystycznym ul. Konopnicka 23.
   
 2. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy w tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:  Zdzisław Warwas l. 83 ul. Kościelna, Halina Bartosik l. 77 ul. Rocha – pogrzeb w środę, Andrzej Grabarz l. 73 ul. Bracka – pogrzeb we wtorek, Jan Grzelak l. 75 ul. Ks. P. Skargi – pogrzeb w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: