Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Bożego Narodzenia

 Ogłoszenia Parafialne
          Boże Narodzenie 2022

 1. Czcigodni parafianie i szanowni goście! Dziś Boże Narodzenie! Pamiątka przyjścia naszego Zbawiciela w ludzkiej naturze. Życzymy aby zachwyt nad tym wydarzeniem przemienił serca. Niech będą pełne radości, pokoju, nadziei, wiary i miłości. Aby móc przeżywać życie i realizować je w cnotach, które zaprowadzą nas do najważniejszego spotkania gdy staniemy przed naszym zbawicielem. Szczęść Boże!
 1. Bardzo Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świąt już od naszych rekolekcji przez roraty aż do wystroju naszej świątyni i Dzisiejszego święta. Ks. Jackowi za prowadzenie rorat, ks. prałatowi za wytrwałą spowiedź. Siostrze Zofii za wystrój i posprzątanie kościoła. Za wystrój kościoła wewnątrz i na zewnątrz – panom Mieczysławowi, Bogusiowi, Zdzisławowi, Maciejowi, Krzysztofowi, diakonowi Mateuszowi. Paniom Joli, Eli, Monice, Justynie, Bożenie, Mirce, Ali, Bogusi, Teresie, Basi, Halinie i dwóm Elżbietom. Panu Tadeuszowi i pani Basi za Przygotowanie Kapliczki na Bugaju. Panom Mariuszowi i Markowi za zamontowanie nowego oświetlenia w prezbiterium i szykują się na następne części kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy również firmie Jumi za część oświetlenia zewnętrznego. Dziękuję naszym organistom paniom Dorocie, Joli i Łukaszowi. Liturgicznej służbie ołtarza i scholi dziecięcej, którą prowadzi pani Dorota. Jeżeli kogoś pominąłem – przepraszam i niech Pan Bóg w dwójnasób wynagrodzi.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą i dwie ofiary bezimienne po 400 zł. 
 1. Kochani przygotowujemy się do kolędy. Jak w ubiegłym roku prosimy o wzięcie deklaracji przyjęcia po kolędzie. Wypełnijmy ją i przynieśmy. Zatroszczmy się o tych, którzy nie przychodzą do kościoła. Dajmy deklarację i spytajmy czy chcą odwiedzin duszpasterskich. Usprawni to nasze kolędowanie aby więcej czasu poświęcić dla tych, którzy tego chcą i potrzebują. 
 1. Kolędę zaczniemy od wtorku. Program jest następujący i wywieszony jest w gablocie.
 1. Msza na zakończenie roku ze sprawozdaniem za rok 2022 w sobotę o godz. 18.30. Kto chce wejść w Nowy Rok eucharystią zapraszamy na godz. 23.00. 
 1. 01 stycznia wypada w niedzielę i msze jak w niedzielę. Tej niedzieli przypada niedziela Świętej Rodziny. Zapraszamy na godz. 11.30 małżonków chcących odnowić przyrzeczenia małżeńskie. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:  Wiktoria Majza l. 90 z Łodzi, Andrzej Wlazłowicz l. 75 ul. Mariańska, Marcin Król l. 44 – pogrzeb w wtorek  i Julia Uroda l. 62 ul. Kilińskiego – pogrzeb we wtorek.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: