Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna

  1. Święty Paweł napisał „…gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara…”. Niech Jezus nasz Zbawiciel obdarzy was wszystkimi łaskami, które od samego początku nieustannie zsyła na wszystkich którzy chcą je przyjąć. Życzymy wam takiego otworzenia się na jego łaskę by coraz bardziej wiara, nadzieję i miłość żyła w was. Niech usposabia was do takiego życia, w którym będziecie świadkami Jezusa każdego dnia. Błogosławieństwo Boże niech was napełnia pokojem w waszym życiu, w waszych domach, waszych rodzinach, w miejscach pracy. Niech ten pokój przychodzi do waszych miejscowości, naszego całego kraju Europy i na świat. Zwłaszcza w tym czasie szukajmy pokoju i czyńmy go. W ranach Jego szukajmy uzdrowienia z naszych chorób abyśmy zdrowi na duszy i ciele doszli do Zmartwychwstania naszego w Jezusie Chrystusie. Szczęść Boże!!!
  1. Bardzo dziękuję księżom. Wikariuszowi i księdzu seniorowi za posługę w konfesjonale i prowadzenie poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Siostrze Zofii za piękne dekoracje kwiatowe i czuwanie nad całością. Paniom Marii Jeżowskiej, Teresie Jończyk, Bogusławie i Zdzisławowi Stasiak, Bożenie Kucharskiej, Marii Klimek, Barbarze Czapczyńskiej, Halinie Zając, Renacie Sysio za posprzątanie kościoła. Panu Mieczysławowi Borowieckiemu. Naszym organistom. Paniom Dorocie, Joli i panu Łukaszowi. Ministrantom – Panom Michałowi i Grzegorzowi, Marcinowi, Łukaszowi., Michałowi, Markowi, Jakubowi. Asyście i panu Tadeuszowi, Teresie Bogusławowi za przygotowanie do świąt kapliczki na Bugaju. Za przygotowanie dekoracji grobu i ciemnicy „Wspólnocie Dobrego Pasterza” i panu Leonardowi Rokickiemu. Panu Mariuszowi za oświetlenie grobu i ołtarza i ofiarodawcom bezimiennym na kwiaty i potrzebne materiały do grobu i ciemnicy. To dzięki nim możemy spotkać się i przeżywać Święta Wielkiej Nocy. Te podziękowania mówią nam również o naszej wspólnocie. Wszystkim posługującym w czasie Triduum i Rezurekcji a zwłaszcza panu Maciejowi Koźmińskiemu za przygotowanie i czytanie komentarzy. Przepraszam jeżeli kogoś pominąłem. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
     
  2. Na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy 1230 zł. Bóg zapłać!
  3. Dziś taca gospodarcza. Pierwsza partia dachówki została już przywieziona. Koszt naprawy dachu na dzień dzisiejszy to 1mln 260 tyś zł. Prosimy o modlitwę w intencji naszych prac. Bóg zapłać również za ofiary zbierane podczas święcenia pokarmów.
  4. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czasie nowenny codziennie o godz. 15.00 aż do soboty.  
  5. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  6. Polecajmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:  Gryzio Juliusz  l. 65 ul. M.M. Kolbego  

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: