Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna

 Ogłoszenia Parafialne
          Wielkiej Nocy

 1. „ Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!” To świadectwo  rozbrzmiewa od dwóch tysięcy lat. Niech Święta Wielkanocne brzmią w twoim życiu każdego dnia. Niech przynoszą pokój, radość i nadzieję, których nie przyćmi żaden mrok. Ponieważ nasz cel jest pewny i jasny – „ Że kiedyś wszyscy zmartwychwstaniemy”. Obyśmy zmartwychwstali do życia wiecznego w chwale Ojca i naszego Pana Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże!
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych świąt w naszym kościele. Panu Mieczysławowi za prace porządkowe. Bogusi i Zdzisławowi za czyszczenie sprzętów liturgicznych. Paniom Bogusi, Elżbiecie, Teresie, Barbarze, Marii, za posprzątanie kościoła. Panu Erminowi, paniom Honoracie, Mirosławie ze Wspólnoty Dobrego Pasterza i Kamili za przygotowanie grobu i ciemnicy. Pani Elżbiecie i Bogusławowi za szycie materiałów do ciemnicy. Naszym Organistom – Dorocie, Jolancie i Łukaszowi. Ministrantom na czele z panem Grzegorzem. Panu Maciejowi za czytanie komentarzy i lektorom za Czytanie słowa Bożego. Siostrze Zofii za czuwanie nad wszystkim i przygotowanie zakrystii i kościoła do liturgii. Księżom Jackowi i Seniorowi Janowi – za spowiedź i liturgię. Ofiarodawcom za ofiary na kwiaty.  
 1. Dziś i codziennie do przyszłej niedzieli z racji Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji.
 2. Przyszłą niedzielę odpust w parafii Miłosierdzia Bożego a u nas po mszy o 18.30 spotkanie bierzmowanych. 
 1. Na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy 330 zł. Bóg zapłać również za ofiarę bezimienną 100,  200 zł. i ofiary z racji poświęcenia pokarmów. 
 1. Dziękujemy za udział w Miejskiej Drodze Krzyżowej w int.  „O wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i poszanowania jego imienia dla wszystkich polaków a zwłaszcza dla mieszkańców naszego dekanatu i miasta – którego jest honorowym obywatelem.” Dziękujemy za informacje zamieszczane na Facebooku i komunikatorach zachęcających do tej modlitwy – zwłaszcza środowisk om prawicowym. Było nas dużo. 
 1. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła 19 maja w dzień bierzmowania naszej młodzież – dzień po urodzinach Karola Wojtyły. W każdą niedzielę podejmujemy wątki z nauczania św. Jana Pawła II aby przygotować się do tego wydarzenia.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”.
 2. W gablocie na zewnątrz na plakatach informacje dotyczące różnych wydarzeń religijnych.
   
 3. Polećmy papieża Benedykta XVI: Wieczny Odpoczynek…
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: