Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV Niedzieli Zwykłej


 

 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 200, 150, 100 i 100 zł. Bóg zapłać za hojność serca. 
 2. Dziś otrzymaliśmy wizytówki z logo naszej parafii i numerem konta. Dziękujemy za wpłaty na nasze konto. Ważniejsze jest jednak to, że jest na niej umieszczony dyżurny numer telefonu do naszej parafii i informacja, że jestem katolikiem. Jeżeli będziemy w niebezpieczeństwie śmierci prosimy aby nam sprowadzono księdza. Jeżeli nie chcemy z niej skorzystać oddajmy ją komuś komu się przyda.
 3. W tym tygodniu 02 luty. Ofiarowanie Pańskie. Dzień Życia Konsekrowanego Zapraszamy na msze 02 lutego na godz. 17.30 w int. sióstr pracujących w naszym mieście i tych, które znamy.
 4. W czwartek zapraszamy na godz. 9.00 do pomocy przy rozebraniu żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowej.
 5. W tym tygodniu w I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.W I piątek odwiedzimy chorych i zachęcamy do spowiedzi. W I sobotę o godz. 8.00 msza wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi z nabożeństwem różańcowym. 
 6. Zwracamy się z wielką prośbą o przyniesienie jak najstarszych zdjęć naszego kościoła jeżeli takie posiadamy. Chodzi nam o takie, które są jeszcze z przed obecnego wyglądu naszej świątyni. Jeżeli mamy w albumach zdjęcia z chrztów, komunii, ślubów lub innych uroczystości gdzie widać wnętrze nawet w tle prosimy o ich przyniesienie. Interesuje nas malowanie ścian i sufitu. Będą nam pomocne do dalszych planów odnowy naszej świątyni. 
 7. Drugą rzeczą, o którą się zwracamy to prośba o spisanie historii wydarzeń swoich rodzin, które są związane z parafią lub naszym miastem. Wydarzeń – cudów związanych z naszą świątynią. W czasie kolędy słyszeliśmy bardzo dużo ciekawych opowiadań i szkoda byłoby żeby odeszły w zapomnienie. Prosimy o spisanie, jeżeli będzie czuć taką potrzebę i przyniesienie do zakrystii z adnotacją, że prawa autorskie przekazujemy na rzecz parafii.  
 8. Przypominamy o nowych godzinach mszy świętych. W dni powszednie godz. 8.00, 17.30 i 18.30. Nabożeństwa o godz. 18.00. W niedzielę i uroczystości o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.30. Najświętszy Sakrament wystawiamy o godz. 7.00 o chowamy po mszy o godz. 17.30. Msza niedzielna w sobotę o godz. 18.30. Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy św. O godz. 18.30 na plebani. Spotkanie wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartki o godz. 19.10. W tym tygodniu msza o uzdrowienie w Pierwszy Czwartek każdego miesiąca o 18.30. Kancelaria czynna od 16.00 – 17.30.
 9. Od pierwszej niedzieli lutego – czyli już za tydzień. Na mszy wieczornej w każdą niedzielę o 18.30 w ramach homilii będziemy mówić kazania katechizmowe. Rozpoczniemy od Przykazań Bożych a następnie podejmiemy kolejne tematy zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Daty niedziel i konkretne tematy wywieszone są w gablotach. 
 10. Można nabyć tygodnik „ Niedziela” i „ Gość Niedzielny”.
 11. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Bogumiła Szmytke l. 97 ul. Bracka, Irena Malinowska l. 91 ul. Boczna – pogrzeb w poniedziałek, Tomasz Świercz l. 39 ul. Św. Jana – pogrzeb w poniedziałek, Teresa Stankiewicz l. 74 z Łodzi – pogrzeb we wtorek, Janina Hofman l. 84 ul. Pułaskiego – pogrzeb we wtorek, Lucyna Szymczyk l. 83 ul. Św. Jana – pogrzeb w środę. Wieczny ..
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: