Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV niedzieli zwykłej

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji. 
 1. Bóg zapłać za ofiarę od Wspólnoty Dobrego Pasterza i bezimienne. 
 1. Zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcia, oczekiwanie i cierpliwość. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy w domu a chciałby przyjąć księdza prosimy o umówienie się osobiście lub telefonicznie na indywidualny dzień i godzinę. Kancelaria czynna od 16.00 do 17.30.
 1. Dziękujemy panom Mieczysławowi, Zdzisławowi, Michałowi, Krzysztofowi, Piotrowi, Bogusiowi, Michałowi, Józefowi i Stanisławowi za pomoc przy pielęgnacji drzew. Usunęliśmy suche, spróchniałe i stanowiące zagrożenie gałęzie. Przez trzy dni po 6 godzin zaopiekowaliśmy się naszymi drzewami. Niektóre z nich są w złym stanie ale ten zabieg pomoże aby mogły dalej rosnąć i się regenerować. Dziękuje Panu Jarosławowi za udostępnienie podnośnika.
 1. W tym roku nie ma mszy świętej o godz. 17.30. Jest o godz. 18.30. Nabożeństwa o godz.18.00.
 1. Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy o godz. 18.30.
 1. W czwartek 2 lutego lutego święto – Ofiarowanie Pańskie tzw. „Matki Boskiej Gromnicznej”. Przychodzimy ze świecami gromnicami by modlić się o dobre życie i dobra śmierć. Msze o 8.00, 10.00 i 18.30. W piątek wspominamy św. Błażeja błogosławieństwo świecami osób chorujących na gardło.
 1. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a o 18.30 msza o uzdrowienie. W I piątek udamy się do chorych jak zwykle a spowiedź przed i na każdej mszy świętej.  W I sobotę msza wynagradzająca i różaniec za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
 1. Zapraszamy w piątek do pomocy przy rozbieraniu żłobka na godz. 9.00. 
 1. W przyszłą niedzielę robimy zbiórkę dewocjonaliów, które są nam niepotrzebne albo się zepsuły. Jeśli dają się spalić – palimy je lub zakopujemy w rodzinnych grobach na cmentarzu. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin, bliskich naszemu sercu i którzy ostatnio odeszli – Apoloniusz Wolf l. 91 ul. Ks. P. Skargi – pogrzeb w poniedziałek: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy dla dzieci, młodzieży i nauczycieli o dobry nowy semestr nauki. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: