Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji. 17.30 spotkanie Rodziny Różańcowej a o 18.00 Gorzkie Żale. Msza w intencji Żywej Róży o 18.30. 
 1. Dziś taca gospodarcza. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 100 i 50 zł. 
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00. Zapraszamy.
   
 2. Jutro liturgiczna uroczystość św. Józefa. Msze o godz. 8.00 i. 18.30 przy ołtarzu św. Józefa. Bardzo dziękuję panom Mariuszowi i Markowi za zamontowanie oświetlenia ołtarza Matki Boskiej Zwycięskiej i św. Józefa. Myślę, że nowe oświetlenie nada naszym ołtarzom i kościołowi nowego blasku. Św. Józef jest głównym patronem naszej Archidiecezji. Uroczysta eucharystia z naszym pasterzem Grzegorzem o godz. 18.00 w katedrze.
 1. Zapraszamy 31 marca o godz. 19.30 na  Dekanalną Drogę Krzyżową  ulicami naszego miasta. Inetencja nabożeństwa  „ O wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i poszanowania jego imienia dla wszystkich polaków a zwłaszcza dla mieszkańców naszego dekanatu i miasta – którego jest honorowym obywatelem.”  Rozpoczęcie przed   naszym kościołem. Przejdziemy ulicami; Grobelną, Kilińskiego, Mariańską, Orla, Konopnickiej , Jana Pawła II i do kościoła św. Maksymiliana. Możemy uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie będziemy mogli przekazać datek na zakup żywności, lekarstw, środków opatrunkowych, oraz odzieży dla dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi w Allepo w Syrii.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Możemy podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji można wziąć z zakrystii). Przyrzeczenia duchowej adopcji na mszy o 18.30.   Główna uroczystość w diecezji odbędzie się w kościele Św. Teresy w Łodzi o godz. 18.00.
 1. Wszystkich nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych zapraszamy na spotkanie odbędzie się za tydzień, w niedzielę , 26 marca o godz. 16.00 w sali audiowizualnej kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach. Pani profesor Kaja Kaźmierska z Uniwersytetu Łódzkiego wygłosi prelekcję na temat odpowiedzialności świeckich za Kościół.
 1. W sobotę scholą spotyka się o godz 10.15 a młodzież o 11.00.
 1. Ciąg dalszy tłumaczenia bogactwa naszej świątyni. 3 – Ołtarz św. Józefa to XVIII wieczny zabytek. Obraz Józefa z dzieciątkiem w złoconych koszulkach. Nad nim Obraz ucieczka do Egiptu. 
 2. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”i  świece wielkanocne Caritasu w kształcie jaj i paschalików małych i dużych.  
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i Anne Hille l. 88 – pogrzeb w poniedziałek: Wieczny Odpoczynek….
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: