Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV Niedzieli Wielkanocnej

     IV niedziela Wielkanocna 2023

 1. Dziś poświęcenie samochodów po każdej mszy świętej. Ofiary przeznaczamy na potrzebne pojazdy dla polskich  misjonarzy.   Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 600 i 100 zł. Bardzo dziękujemy Panu Jackowi Sobierynowi i Firmie Agra z Dobronia za maszty na nasz plac. Bóg zapłać!
 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Przy kapliczce na Bugaju o 17.30. 
 1. We wtorek święto flagi państwowej. Zawieśmy na naszych domach ten pięknym znak naszego narodu i państwa. 
 1. W środę uroczystość kościelna Matki Boskiej Królowej Polski i państwowa Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta msza za Ojczyznę o godz. 10.00 z władzami miasta i powiatu.  
 1. W czwartek odpust u św. Floriana o godz. 18.00. 
 1. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o 18.30 o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne i msza św. o uzdrowienie a po niej nabożeństwo adoracyjne. W I piątek spowiedź przed i w trakcie mszy świętych. Do chorych udamy się jak zwykle. W I sobotę msza i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. 
 2. Duszpasterstwo Akademickie  „Arka” przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach przeżywa Jubileusz 40-lecia istnienia. Uroczystości odbędą się w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 1200. Po Mszy przewidziany jest poczęstunek oraz pokaz multimedialny. Serdecznie zapraszają wszystkich a w sposób szczególny tych, którzy przez te lata tworzyli DA.
 1. Z naszej historii. Dzięki patronatowi Kapituły Krakowskiej w naszym mieście od samego początku prowadzona była szkoła dla dziewcząt i chłopców. Dowodem tego są postacie księży czy osób zajmujących stanowiska nawet na dworze królewskim. Po zakończeniu patronatu kapituły szkoła znajdująca się między kościołem a plebanią prowadzona była przez parafię aż do pożaru w 1823 roku. Od tego czasu przeniesiono ją w inne miejsce i utrzymywana była przez miasto. 
 1. 10. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Barbara Jęczmień l. 74 ul. Ks. Piotra Skargi. 
 1. 12. Wszystkim solenizantom zwłaszcza Wojciechom, Markom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: