Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV niedzieli adwentu

 1. Dziś koronka o godz. 15.00. O 17.30 spotkanie Rodziny Różańcowej. O 18.00 różaniec i po nim msza w jej intencji. 
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na fundusz ochrony macierzyństwa 175 zł. Ofiara bezimienna na nasz kościół 200, 200 i 200 zł na potrzeby ubogich. Dziś taca gospodarcza. Przeznaczymy ją na ogrzewanie kościoła. Pomimo oszczędnego ogrzewania kosztowało nas w tamtym roku 15 tyś. zł. 
 3. Zapraszamy jutro na godz. 9.00 osoby chcące pomóc w ubraniu żłóbka. Już niektóre prace zostały wykonane a będzie jeszcze więcej. Samo się nie zrobiło ale będziemy dziękować w święta. 
 4. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i kancelarii. Są wyrazem naszej łączności z naszą wspólnotą parafialną. Nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków. Można nabyć aniołki i gwiazdy z kordonka robione na szydełku. 
 5. Roraty w naszym kościele o godz. 6.30. od poniedziałku do piątku. Po mszy roratniej zapraszamy jak w ubiegłym roku dzieci na mleko, kakao i coś do tego a rodziców na kawę lub herbatę. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom, które już przychodzą za ten wysiłek duchowy i fizyczny. Niech przyniesie błogosławione owoce. Bardzo dziękujemy państwu Bogusiowi i Renacie za  mleko. Dzieci wypiły już trzy wiadra. W tym tygodniu będzie czwarte i ofiarę 100 zł. na słodkie bułki. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Ostatnie roraty w piątek.  
 6. W sobotę wigilia. Pamiętajmy o naszych  tradycjach wigilijnych a zwłaszcza o wigilii jako postnym dniu. Ofiarujmy go w jakiejś intencji bliskiej naszemu sercu. Zapraszamy osoby, które samotnie spędzają wigilię a chciałyby spędzić ja z nami na plebanię na godz. 17.00. Prosimy o wcześniejsze poinformowane o swojej obecności żebyśmy się do niej przygotowali. 
 7. Pasterka o godz. 24.00. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie mszy świętej o godz. 7.00 !!! wszystkie pozostałe jak w niedzielę czyli 8.30, 10.00, 11.30 i 18.30.  W II dzień świąt msze jak w niedzielę. Kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia.
 8. Kochani przygotowujemy się do kolędy. Jak w ubiegłym roku prosimy o wzięcie deklaracji przyjęcia po kolędzie. Wypełnijmy ją i przynieśmy do Świąt Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o tych, którzy nie przychodzą do kościoła. Dajmy deklarację i spytajmy czy chcą odwiedzin duszpasterskich. Usprawni to nasze kolędowanie aby więcej czasu poświęcić dla tych, którzy tego chcą i potrzebują. 
 9. Dziś w godz. 14.00-16.00 organizują władze Pabianic wigilię dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Połamiemy się opłatkiem. Będą obecni wszyscy włodarze miasta. Po godz. 15.00 będzie  ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ a o godz. odprawi dla nas wszystkich mszę św. Spotkanie  odbywać się będzie na placu przed kościołem NMP Różańcowej.  Zapraszamy serdecznie.
 10. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:  Zbigniew Wojtysiak l. 68 ul. Zamkowa, Władysławę Szeler l. 91 ul. Rypułtowice.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: