Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia IV Niedzieli Adwentu 2023 B

 1. Dziś nie będzie koronki o 15.00.
 1. Dziś wigilia! Niech wspólna kolacja będzie możliwością do dziękczynienia za dar naszych rodzin. Okazją do wprowadzenia pokoju jeśli są jakieś zwady. Odnowieniem miłości do siebie na wzajem. Pamiętajmy również o tych którzy już odeszli. Zachowajmy tradycję postu. Pasterka o 22.00. 
 1. Jutro Boże Narodzenie! Zapraszamy na urodziny Pana Jezusa! Zwłaszcza dzieci na godz. 11.30. Msze święte jak w niedzielę. W drugi dzień świąt czyli we wtorek msze też jak w niedzielę. 
 1. W środę  świecimy wino – święto św. Jana Ap. i Ew. W  czwartek dzieci – Świętych Młodzianków.
 1. We wtorek o godz. 19.00 w kinie Tomi film z krzyżykiem „Oblicze Jezusa”. 
 1. Przyszła niedziela w ostatni dzień roku to Niedziela Świętej Rodziny. Błogosławieństwo małżeństw i odnowienie przysięgi na mszy o godz. 11.30. Nabożeństwo na zakończenie roku o 18.00. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki zgłoszeniowe jeżeli chcemy przyjąć księdza po kolędzie. Wpisujemy imię i nazwisko i adres i przynosimy do kościoła. Kolędę zaczniemy od 27 grudnia tradycyjnie od ul. Rypułtowickiej. W kolejne dni przejdziemy przez ulice… 
 2. Kancelaria w czasie kolędy nieczynna. Na załatwianie sprawy umawiamy się telefonicznie. Msze zamówić można w zakrystii po mszach świętych.
 1. Prace naprawy dachu nawy głównej zostały sfinalizowane. Dziękujemy za cierpliwość i ofiarność. Zostanie nam do spłaty 300 tyś. ale o tym na koniec roku. Możemy nadal stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Nie stawiajmy samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. Nawa północna nie jest jeszcze naprawiona i mogą spadać odłamki dachówki.
 1. Bezimienna ofiara 100 i 100 zł. Na tacę gospodarczą zebraliśmy 4510 zł. – Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy się zaopatrzyć w sianko przygotowane przez ministrantów i prace scholi. Dochód przeznaczamy na fundusz ministrancki i scholę. 
 1. 6 stycznia w Objawienie Pańskie organizowany będzie Orszak Trzech Króli. Zarezerwujmy sobie  ten dzień aby w nim uczestniczyć.
 2. Można nabyć tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”„Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych:  Sabina Białęcka l. 97 , ks. Krzysztof Gliniany l. 56 – proboszcz z Dobronia. Wieczny odpoczynek… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy rozliczenie prac remontowych i ich odbiór, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: