Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedzieli Zwykłej 2024 B

 1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Przyjęto nas w 802 mieszkaniach. O 100 mniej niż w roku ubiegłym ale o 150 więcej niż dwa lata temu. Zebraliśmy prawie 60 tysięcy złotych. Średnia ofiarności to 75 zł. W naszej parafii większość osób to seniorzy. Jest bardzo dużo mieszkań pusto stojących. Mamy dużą liczbę mieszkań wynajmowanych w tym wielu mieszkańców z Ukrainy. Sporo mieszkań naszym zdaniem nie nadaje się do zamieszkania.  Jakie mamy troski ? Choroby fizyczne i psychiczne, sytuacje rodzinne, samotność, niepewność o dalsze losy naszego państwa, nałogi, trudność z dojechaniem do naszego kościoła środkami komunikacji miejskiej. Jakie radości? Radość z tego, że się żyje, z wiary, bliskość kochanych osób, wzrost emerytur, naprawiany dach na kościele, więcej ludzi w naszym kościele. Czego sobie najbardziej życzymy? Zdrowia – zdecydowanie wygrało – ale też miłości i pokoju w Polsce i na świecie, wiary dla naszych bliskich i pomyślności, życia wiecznego w niebie.
  Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe przeznaczone na pokrycie naszych zaległości finansowych za remont nawy głównej naszego dachu. Jeżeli kogoś pominęliśmy – przepraszamy. Jeżeli ktoś nie mógł w wyznaczonym czasie przyjąć kapłana możemy zgłosić się indywidualnie do ks. Jacka lub ks. Proboszcza i umówić się na konkretny dzień i godzinę.
  Bez Was nie byłoby dla kogo się starać. Bez Waszej pomocy, Waszego wsparcia i zaangażowania  nie dalibyśmy rady nic zrobić. Dlatego dziękujemy ! Ze swojej strony dziękuję również księdzu Jackowi i seniorowi za trud kolędowy. Również ks. Prałatowi dziękuje w imieniu parafian za 50 kilo miedzi w blasze, którą ofiarował na remont nawy głównej. 
 1. Kancelaria jeszcze w czasie dodatkowej kolędy nieczynna. Na załatwianie sprawy umawiamy się telefonicznie. Msze można zamówić w zakrystii po mszach świętych.
 1. Dziś Koronka o 15.00. Spotkanie żywej róży o godz. 17.30. Po nim różaniec i msza w intencji rodziny różańcowej. 
 1. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Prosimy o niestawianie  samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. 
 1. W Pabianicach spotkanie ekumeniczne 29 stycznia w parafii Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.00. 
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 1000 i 100 zł. Siostra Ida zebrała na misje 4600 zł. Bóg zapłać! Dziś taca gospodarcza.
 1. Polećmy zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe i ich rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Osoby, które odwiedzamy podczas kolędy. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: