Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedzieli Zwykłej

 1. Bóg zapłać za bezimienne ofiary 100 i 100 zł! 
 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji.
 1. Wczoraj obchodziliśmy dzień babci a dzisiaj dzień dziadka. Życzymy naszym babciom i dziadkom wiele łask bożych. Coraz głębszej Wiary, Nadziei i Miłości w zdrowiu i pokoju ducha. Niech ich doświadczenie nas ubogaca a postawa radości i dobrze przeżytego życia niech będzie dla nas wzorem. Powierzajmy ich opiece świętych Annie i Joachimowi – dziadkom Pana Jezusa a już dziś zapraszamy na 23 lipca na wspólne spotkanie seniorów z racji wspomnienia św. Anny i Joachima. 
 1. W tym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Podsumowując na dzień dzisiejszy przyjęło nas 916 rodzin. W ubiegłym roku było to 678. Czyli o 238 więcej. Suma ofiar dla parafii to 42 790 zł. W tamtym roku było to 34 400 zł. Średnia ofiary to 47 zł. W tamtym roku było 51 zł. Ofiary, które zebraliśmy przeznaczamy na remont dachu. Złożyliśmy ponownie wniosek o dofinansowanie i prosimy o modlitwę w tej intencji. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcia, oczekiwanie i cierpliwość. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy w domu a chciałby przyjąć księdza prosimy o umówienie się osobiście lub telefonicznie na indywidualny dzień i godzinę. W tym tygodniu kancelaria jeszcze czynna po mszy św. o 18.30 lub telefonicznie.
 1. Po niedzieli będziemy chcieli zrobić przycinkę drzew. Nie wiemy, w który dzień a będzie to zależne od warunków pogodowych. Podetniemy gałęzie i zostawimy je. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do uprzątnięcia tego co zetniemy. Mamy nadzieję, że uda nam się do piątku przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny naszego drzewostanu. 
 1. Przypominamy, że w tym roku nie będzie mszy świętej o godz. 17.30. Będzie o godz. 18.30. Nabożeństwa o godz.18.00.
 1. Bardzo dziękujemy chórowi z Górki Pabianickiej za zaśpiewanie na mszy świętej o godz. 10.00. Może uda nam się zebrać osoby, które chciałyby śpiewać i stworzyć chór dorosłych. Mamy wspaniałe tradycje jako parafia. Dzieci już tworzą coraz lepiej śpiewającą schole. Może czas na dorosłych a potencjał widać w czasie gdy nie gra organista, że potrafimy i chcemy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
   
 2. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin i bliskich naszemu sercu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy dla dzieci, młodzieży i nauczycieli o dobry czas ferii i odpoczynku. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: