Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji w int pokoju. 17.30 różaniec i zmiana tajemnic Żywej Róży. Po niem Gorzkie Żale o godz. 18.00.
 1. Dziś taca taca gospodarcza. Na misje zebraliśmy 125 zł.Ofiara bezimienna 300 zł. Bóg zapłać! 
 2. W mieszkaniu parafialnym mieszka już 6 gości z ukrainy. 1 pan 3 panie i dwoje dzieci w wieku 1,5 i 2 latka. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wyszykowania tego mieszkania.
 1. 23 marca na godz. 20.00 wybieramy się do kina na film o Matce Boskiej z Guadalupe. Możemy się zapisywać w zakrystii i kancelarii. Koszt 15 zł. Zbieramy się o godz. 19.40 w kinie Helios w Tkalni.
 1. W poniedziałek spotkanie biblijne po mszy o godz. 18.30. Msza za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałek o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo za dusze czyśćcowe. W środę msza o godz. 17.30 przed cudownym obrazem MB Zwycięskiej a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Czwartek spotkanie Dobrego Pasterza po mszy o godz. 18.30. W piątek po mszy o godz. 8.00 i 17.30 Droga Krzyżowa.
 1. W piątek Zwiastowanie NMP. Tego dnia na mszy o godz. 18.30 możemy podjąć duchową adopcji dziecka nienarodzonego. Zobowiązanie do adopcji możemy wziąć w zakrystii, wypełnić je i przynieść w piątek. Tego dnia Papież Franciszek zawierzy Rosję. Będziemy się modlić również w tej intencji.
 1. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie naszego kościoła. Warunkiem jest: 1. stan łaski uświęcającej; 2. przyjęcie komunii świętej; 3. pomodlić się w int. Ojca Św.; 4. w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 5. by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 6. odmówić Pod Twoją obronę i 7. wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
 1. Z okazji jubileuszu 50-lecia Duszpasterstwa Akademickiego „Przystań” w Pabianicach, organizowane jest spotkanie pokoleń – Absolwentów i Duszpasterzy „Przystani” w parafii N.M.P. Różańcowej w sobotę 23 kwietnia b.r.  Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 a następnie wspólne świętowanie w auli parafialnej. Absolwentów chętnych do wzięcia udziału prosimy o zgłoszenie telefoniczne do 13 kwietnia w kancelarii parafialnej NMP Różańcowej , w godzinach urzędowania.  
 1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”, oraz baranki i świece wielkanocne oraz paschaliki. 
 1. Polećmy zmarłych: Henryk Baka l.71 z Ostrowca Świętokrzyskiego – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: