Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedzieli Wielkanocnej

 Ogłoszenia Parafialne
      Niedziela Miłosierdzia Bożego

     III niedziela Wielkanocna 2023

  1. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  1. Na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zebraliśmy 3750 zł . Bezimienne ofiary na nasz kościół to 200, 200 i 160 zł. Bóg zapłać!
  1. Jutro uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski. 
  1. We wtorek wspominamy św. Marka Ewngelistę. To jednocześnie dzień imienin naszego biskupa pomocniczego Marka Marczaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. 
  1. W przyszłą sobotę próby dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o wyznaczonych godzinach. 
  1. Św. Krzysztofa obchodzimy w lipcu ale ze względu na okres wakacyjny wielu z nas wyjeżdża i nie może być na poświęceniu pojazdów. Dlatego w przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów na każdej mszy świętej. Ofiary ze święcenia przeznaczamy na potrzeby polskich misjonarzy na pojazdy dla nich przeznaczone. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny. 
  1. Z naszej historii. Nasza parafia nosi tytuł dwóch patronów św. Mateusza i św. Wawrzyńca. Były jednak takie okresy w naszej historii, że nazywano ją tylko parafią św. Wawrzyńca i św. Mateusza lub tylko św. Mateusza albo tylko św. Wawrzyńca. Nawet w naszych czasach wielu mówi o naszym kościele tylo św. Mateusz. Pamiętajmy jednak o dwóch naszych patronach. 
  1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:   Marian Jarmakowski l. 74 ul. Pułaskiego, Andrzej Nowacki l. 59 ul. Żytnia. W Poniedziałek pogrzeb Bożeny Pileckiej l. 54 ul. Bóźniczna, Małgorzaty Niedzielskiej l. 62 ul. ks. Piotra Skargi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. 10.Wszystkim solenizantom zwłaszcza Wojciechom, Markom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: