Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III niedzieli adwentu

  1. Dziś koronka o godz. 15.00. O 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po mszy o 18.30 spotkanie dla bierzmowanych. 
  1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i kancelarii. Są wyrazem naszej łączności z naszą wspólnotą parafialną. Dziękuję ministrantom Stasiowi i Antoniemu za rozniesienie opłatków na ul. Żytniej. Można nabyć aniołki i gwiazdy z kordonka robione na szydełku. 
  1. Roraty w naszym kościele o godz. 6.30. od poniedziałku do soboty. Po mszy roratniej zapraszamy jak w ubiegłym roku dzieci na mleko, kakao i coś do tego a rodziców na kawę lub herbatę. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom, które już przychodzą za ten wysiłek duchowy i fizyczny. Niech przyniesie błogosławione owoce. 
  1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na kościół na wschodzie 550 zł. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Przeznaczymy ją na ogrzewanie kościoła. Pomimo oszczędnego ogrzewania kosztowało nas w tamtym roku 15 tyś. zł. 
  1. Prosimy o podawanie i regulowanie intencji mszalnych miesiąc wcześniej. Będziemy chcieli umieszczać na stronie internetowej naszej parafii intencje z takim wyprzedzeniem aby inni zainteresowani również mogli wziąć w nich udział. Mamy już umieszczone do 01 stycznia 2023 r.
  1. Kochani przygotowujemy się do kolędy. Jak w ubiegłym roku prosimy o wzięcie deklaracji przyjęcia po kolędzie. Wypełnijmy ją i przynieśmy do Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy odwiedzać tych, którzy sobie tego życzą. Zatroszczmy się o tych, którzy nie przychodzą do kościoła. Dajmy deklarację i spytajmy czy chcą odwiedzin duszpasterskich. Usprawni to nasze kolędowanie aby więcej czasu poświęcić dla tych, którzy tego chcą i potrzebują. 
  1. W przyszłą Niedzielę  w godz. 14.00-16.00 będzie zorganizowana przez władze Pabianic wigilia dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Będą obecni wszyscy włodarze miasta. Po godz. 15.00 swoja obecnością zaszczyci nas ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ. Będzie wtedy możliwość połamania się opłatkiem. O godz. 16.00 ks. Arcybiskup odprawi dla nas wszystkich Mszę św. Wszystko odbywać się będzie na placu przed kościołem NMP Różańcowej, a msza już w kościele. Zapraszamy serdecznie.
  2. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:   Ryszard Leska l. 66 ul. Żytnia, Halina Olczak l. 88 ks. P. Skargi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: