Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji. 18.00 Gorzkie Żale. Po mszy o 11.30 spotkanie rodziców dzieci komunijnych a po mszy o 18.30 spotkanie bierzmowanych.
   
 2. Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii ze szkół podstawowych nr 8, 9 i 16. Nasze podziękowania kierujemy w stronę dyrekcji szkół,  katechetów, wychowawców i nauczycieli. Było bardzo dużo uczniów.  Mamy nadzieję, że przyniosą owoce.
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00. Zapraszamy.
   
 2. Jesteśmy w czasie nowenny do św. Józefa. Po każdej mszy odmawiamy litanię do św. Józefa. 19 marca przypada w niedzielę. Uroczystość liturgiczna została przesunięta na poniedziałek. 
 1. 21 marca o godz. 19.00 w kinie Tomi organizowany jest seans na film „ Opiekun” o św. Józefie. Zapisy pod numerem telefonu na plakacie w kruchcie kościoła lub w zakrystii i kancelarii. Koszt 17 złotych. 
 1. Zapraszamy 31 marca o godz. 19.30 na  Dekanalną Drogę Krzyżową  ulicami naszego miasta. Inetencja nabożeństwa  „ O wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i poszanowania jego imienia dla wszystkich polaków a zwłaszcza dla mieszkańców naszego dekanatu i miasta – którego jest honorowym obywatelem.”  Rozpoczęcie przed   naszym kościołem. Przejdziemy ulicami; Grobelną, Kilińskiego, Mariańską, Orla, Konopnickiej , Jana Pawła II i do kościoła św. Maksymiliana. Możemy uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie będziemy mogli przekazać datek na zakup żywności, lekarstw, środków opatrunkowych, oraz odzieży dla dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi w Allepo w Syrii.
 1. W sobotę  scholą spotyka się o godz. 9.00. Młodzież o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza a spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.30.
 1. Ciąg dalszy tłumaczenia bogactwa naszej świątyni. 3 – pierwsza świątynia naszej parafii spłonęła doszczętnie w 1532 r. Obecna została wybudowana w latach 1538 – 1588 na planie krzyża. Orientacja kościoła czyli kierunek wschód – zachód zgodnie z zasadą, która się ukształtowała w chrześcijaństwie, że ze wschodu przyjdzie mesjasz jak słońce. Dlatego w pewnym okresie chrześcijanie modlili się z twarzą w kierunku wschodu słońca. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”i  świece wielkanocne Caritasu w kształcie jaj i paschalików małych i dużych.  
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin: Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: