Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji o godz. 15:00 a o 18.00 majowe.
   
 2. Ofiara bezimienna w tym tygodniu na nasz kościół to 500 zł. Bóg zapłać !
 1. We wtorek uroczystość kościelno-państwowa z racji Matki Boskiej Królowej Polski i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta msza święta o godz. 10:00 z udziałem władz miasta i powiatu. Po niej uroczystości świeckie. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie – jak o nie zapomnimy to w czym położymy nadzieję? Następnie złożymy hołd  przed pomnikiem legionisty – jest to jeden z wyrazów naszego patriotyzmu. 
 1. W przyszłą sobotę o godzinie 11:00 jedna grupa dzieci komunijnych przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. W niedzielę przyjmą Pana Jezusa dwie grupy komunijne jedna o godzinie 11:30, druga o godzinie 13.00. Prosimy aby wybrać inną godzinę mszy świętej niż 11:30 a pozostawić w tę niedzielę ten czas do dyspozycji dzieci komunijnych ich gości.
 1. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w kościele o 18.00 po mszy o godz.17:30 natomiast przy kapliczce na ulicy Bugaj nabożeństwo o godzinie 17:30. Zachęcamy gorąco do tego nabożeństwa, które jest już tradycją naszego narodu. Pokazujmy przykładem naszą miłość do Maryi naszym potomkom – dzieciom wnukom. 
 1. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a msza o uzdrowienie o godz. 18:30. W I piątek udamy się do chorych jak zwykle a spowiedź przed i na każdej mszy świętej. W I sobotę msza wynagradzająca NSM a po niej różaniec. Jest to   kolejna – 5 sobota z pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Krystyna Wilczek l.92 ul. Bracka, Władysław Chrzęst l. 59 ul. Piłsudskiego, Zygmunt Górski l. 89 ul .M.M. Kolbego, Bogdan Kaczorowski l. 75 ul. Pułaskiego, Irena Włodarska l. 93 z m. Nowy Młyn – pogrzeb w środę.

     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…
 1. 10.Ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja  o godz. 19.00. Rozpocznie się przed kościołem polskokatolickim w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdzie przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 1. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej.  o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Czcigodnej Sługi Bożej w Parznie.

Udostępnij: