Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedzieli Zwykłej 2024 B

Ogłoszenia Parafialne 
II Niedzieli Zwykłej 2023 rok B

 1. Dziś Koronka o 15.00. Spotkanie bierzmowanych na mszy świętej o godz. 18.30 a po niej  spotkanie.
 1. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie mieszkańców ulic … 
 1. W tym tygodniu kończymy naszą kolędę roku 2023 / 2024. W przyszłą niedzielę podamy sprawozdanie z niej. Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe przeznaczone na pokrycie naszych zaległości finansowych za remont nawy głównej naszego dachu. Jeżeli kogoś pominęliśmy – przepraszamy. Jeżeli ktoś nie mógł w wyznaczonym czasie przyjąć kapłana możemy zgłosić się indywidualnie do ks. Jacka lub ks. Proboszcza i umówić się na konkretny dzień i godzinę. 
 1. Kancelaria w czasie kolędy nieczynna. Na załatwianie sprawy umawiamy się telefonicznie. Msze zamówić można w zakrystii po mszach świętych.
 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i spotkanie żywej róży o godz. 17.30. Po nim różaniec i msza w intencji rodziny różańcowej. 
 1. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Nie stawiajmy samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. Nawa północna nie jest jeszcze naprawiona i mogą spadać odłamki dachówki. 
 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14  do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.W Pabianicach spotkanie ekumeniczne 29 stycznia w parafii Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.00. 
 1. Schola za ozdoby świąteczne zebrała 370 zł. Z kadzidła i kredy dla ministrantów i scholi zebraliśmy 800 zł. Bóg zapłać!
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół 500, 200, 200, 100 i 200 zł.- Bóg zapłać!
 1. Polećmy zmarłych. Łukasz Maciejewski l. 39 ul. Bracka, Waleria Reliszka l.  ul. Kilińskiego – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe i ich rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Osoby, które odwiedzamy podczas kolędy. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: