Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji. 18.00 Gorzkie Żale.
   
 2. Bardzo dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii. Zawsze mogło być więcej osób ale cieszymy się każdym z was kto na poważnie chce przeżyć czas nawrócenia. Wspieramy każdego z was naszymi modlitwami. 
 1. Ksiądz rekolekcjonista bardzo dziękuje za ofiary. Dziś do puszek zbieramy ofiary na pomoc misjonarzom a na nasz kościół została złożona ofiara bezimienna 100 zł. Bóg zapłać!
 1. Od poniedziałku do środy rekolekcje dla szkół podstawowych. Dzieci będą przychodziły w trzech grupach. Klasy 1 – 3 godz. 9.00. 4 – 6 godz. 10.30. 7 – 8 godz. 12.00.
 1. Zapraszamy członków na spotkanie rady ekonomicznej w czwartek o godz. 19.15 na plebani. 
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00. Zapraszamy.
   
 2. W sobotę rozpoczniemy nowennę do św. Józefa. Po każdej mszy będziemy odmawiać litanię do św. Józefa. 19 marca przypada w niedzielę. Uroczystość liturgiczna została przesunięta na poniedziałek. 
 1. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 18.30 spotkanie dla młodzieży bierzmowanej. 
 1. 21 marca o godz. 19.00 w kinie Tomi organizowany jest seans na film „ Opiekun” o św. Józefie. Zapisy pod numerem telefonu na plakacie w kruchcie kościoła lub w zakrystii i kancelarii. Koszt 17 złotych. 
 1. Ciąg dalszy tłumaczenia bogactwa naszej świątyni. 2 – w prawej nawie kościoła mamy ołtarz, w którym umieszczony jest barokowy obraz św. Anny z XVIII wieku. Mamy na niej św. Annę i Marię z Dzieciątkiem Jezus. Srebrne sukienki i srebrne korony. Nazwany jest obrazem św. Anny Samotrzeć albo Samotrzecia. Przymiotnikami samotrzeci, samotrzecia, samotrzecie określało się przed wiekami kogoś będącego w towarzystwie dwóch osób. Czyli św. Anna z dwoma osobami.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin i którzy ostatnio odeszli: Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Polećmy też wszystkie panie. 8 marca dzień kobiet. Niech nie tylko życzenia ale modlitwa i piękne czyny im towarzyszą przez cały rok. Przy wyjściu z kościoła zechciejcie przyjąć już z wyprzedzeniem wyraz pamięci, szacunku i miłości. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: