Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedzieli Wielkiego Postu 2024 rok B

 1. Dziś po mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O 15.00 Koronka.
 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.00 z nauką pasyjną a po niej eucharystia bez homilii. W piątki Droga Krzyżowa po rannej mszy świętej o godz. 8.00 i wieczorem o 17.45 przed mszą świętą.
 1. Przy ołtarzu Trójcy Przenajświętszej i św. Anny Samotrzeć możemy zobaczyć wystawę o cudach eucharystycznych według pomysłu bł. Carla Acutisa. 
 1. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Prosimy o niestawianie  samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. 
 1. Bardzo dziękujemy za udział w naszych rekolekcjach wielkopostnych. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji, katechetów i nauczycieli, dzięki którym uczniowie 8 , 9 i 16 mogli uczestniczyć we rekolekcjach.
 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca według stałego harmonogramu.
 1. Na taca gospodarczą zebraliśmy 5150 zł a do puszek na ofiary na dzieła Caritasu 550 zł. Dziś ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów a do puszek zbieramy ofiary dla polskich misjonarzy. 
 1. Z przed ołtarza Serca Pana Jezusa można wziąć skarbonki wielkopostne Caritasu. Składamy w nie  naszą jałmużnę wielkopostną i przynosimy na koniec Wielkiego Postu. 
 1. Marszałek Grzegorz Schreiber oraz radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zapraszają mieszkańców naszego powiatu na kolejne spotkania z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbędą się w najbliższą środę 28 lutego. W Konstantynowie Łódzkim, w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Łódzka 28, o godz. 12 rozpoczną się warsztaty z technik radzenia sobie ze stresem pn. „ZNAJDŹ HARMONIĘ I SPOKÓJ”, a w OSP Pabianice ul. Jutrzkowicka 85/87 o godz. 17 warsztaty dla pasjonatów ogrodnictwa. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.
 1. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 10.00 do pomocy w przeniesieniu naszej kancelarii.
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 100, 100, 150 zł i 1000 zł. na nasze konto.
 1. Polećmy zmarłych: Eleonorę Michalak ul. Bracka – pogrzeb w poniedziałek, ks. Macieja Piskorskiego l. 41 z parafii św. Maksymiliana, ks. Jacka Piątka l. 59 z parafii MB Różańcowej w naszym mieście.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe dziękując za ich rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Naszą Ojczyznę. Prośmy o owoce naszych rekolekcji.. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: