Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedzieli Wielkanocnej

 Ogłoszenia Parafialne
      Niedziela Miłosierdzia Bożego

     II niedziela Wielkanocna 2022

  1. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego po każdej mszy świętej. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką. Spotkanie Żywej Róży o 17.30 po nim różaniec i msza święta w intencji Rodziny Różańcowej. Spotkanie bierzmowanych po mszy o 18.30. 
  1. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 13.00. 
  1. W poniedziałek wielkanocny zbieraliśmy na tacę na budowę Studiów Jana Pawła II. Dziś taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Bóg zapłać.
  1. W przyszłą sobotę próby dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o wyznaczonych godzinach. 
  1. W środę o godz. 18.00 w naszym muzeum koncert muzyki polskiej „ Katyń in Memoriam” w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły muzycznej. Wstęp wolny. Zapraszamy w imieniu organizatorów. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny. 
  1. Z naszej historii – Judyta żona księcia Władysława Hermana nadała dzisiejsze ziemie Pabianic Kapitule Krakowskiej. Jako dar na ubłaganie potomka, którego nie mogła się doczekać. Modlitwy i dary wyprosiły syna Bolesława Krzywoustego. Po jej śmierci kanonicy krakowscy za jej hojność i pobożność umieścili tablicę w krakowskiej katedrze i kościele pabianickim ku jej czci i modlitwie za nią.  
  1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:   Janina Gabryjończyk l. 86 ul. Szewska, Mirosława Chachuła i Ewa Nowicka ul. Pułaskiego – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: