Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II niedzieli adwentu

  1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i kancelarii. Są wyrazem naszej łączności z naszą wspólnotą parafialną. Nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków. Jeżeli ktoś sprzedaje to nie jest z parafii. Jedynym wyjątkiem będzie ul. Żytnia – stare budownictwo. Ministranci Stasiu i Antoni będą roznosić opłatki w środę od 15.00.
  1. Roraty w naszym kościele o godz. 6.30. od poniedziałku do soboty. Po mszy roratniej zapraszamy jak w ubiegłym roku dzieci na mleko, kakao i coś do tego a rodziców na kawę lub herbatę. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom, które już przychodzą za ten wysiłek duchowy i fizyczny. Niech przyniesie błogosławione owoce. 
  1. Czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.30. Dodatkowa msza święta o godz. 12.00 w godzinę łaski. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00 przy głównym ołtarzu. 
  1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę na WSD 3456 zł. Bóg zapłać! Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 100 zł. i 20 tyś. zł. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na kościół na wschodzie. 
  1. Prosimy o podawanie i regulowanie intencji mszalnych miesiąc wcześniej. Będziemy chcieli umieszczać na stronie internetowej naszej parafii intencje z takim wyprzedzeniem aby inni zainteresowani również mogli wziąć w nich udział. Mamy już umieszczone do 01 stycznia 2023 r.
  1. Organizujemy 10 grudnia w sobotę wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy. Celem naszej pielgrzymki jest Niepokalanów , bł. Ks. Jerzy Popiełuszko i Świątynia Opatrzności Bożej. Pojedziemy też do Królewskiego Ogrodu Światła. Wyjazd o godz. 8.00. Przyjazd ok 21.00. Koszt 70 zł.
  1. Kochani przygotowujemy się do kolędy. Jak w ubiegłym roku prosimy o wzięcie deklaracji przyjęcia po kolędzie. Wypełnijmy ją i przynieśmy do Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy odwiedzać tych, którzy sobie tego życzą. Zatroszczmy się o tych, którzy nie przychodzą do kościoła. Dajmy deklarację i spytajmy czy chcą odwiedzin duszpasterskich. Usprawni to nasze kolędowanie aby więcej czasu poświęcić dla tych, którzy tego chcą i potrzebują. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Tadeusz Błoch l. 95 ul. Jana Sobieskiego, Kłebowski Marek l.65 Konopnica, Supczyński Henryk l. 74 ul. Zaradzyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: