Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedzieli Adwentu

 1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00
 1. Msze roratnie o 6.30. Pomóżmy dzieciom aby wzięły udział w roratach. Dajmy im piękne świadectwo i wspomnienia wiary na całe życie. 
 1. W czwartek o godz. 15.00 w naszym kościele uroczysta msza święta z okazji Barbórki. Będziemy gościli pracowników górnictwa gazowego i solnego z całej Polski. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Prałat Józef Niżnik – kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli a towarzyszyć nam będzie orkiestra górnicza, która zaprowadzi później gości na spotkanie do Fabryki Wełna. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 1. Tego samego dnia w czwartek o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe WDP, na które też zapraszamy. 
 1. Można już nabyć w zakrystii opłatki i świece Bożonarodzeniowe Caritasu. Opłatków nikt nie roznosi w naszej parafii. 
 1. Codziennie w naszej parafii od godz. 7.00 do 18.25 wystawiamy Najświętszy Sakrament do adoracji Pana Jezusa w kaplicy. Przed schowaniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy różaniec. Można  się zapisać w zakrystii i poprowadzić modlitwę różańcową w konkretny dzień. Intencja we wtorki – za uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz za ich rodziny. W czwartek – za osoby duchowne. W piątek – za nasze rodziny. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 200 zł. Bóg zapłać! Do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa zebraliśmy 440 zł. Dziś ofiary do puszek składamy na potrzeby kościoła na wschodzie. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. 
 1. Jak widzimy prace naprawy dachu idą do przodu ale plac wokół kościoła mamy ciągle zamknięty . Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. 
 1. Polećmy zmarłych:  s. Barbarę Bębnowską l. 82 – zgromadzenie Córek Bożej Miłości, Zbigniew Tryczyński l.55 z Hermanowa, Mirosława Wójtowicz l. 71 ul. Garncarska – pogrzeb jutro, Marta Wilk l. 33 ul. św. Jana – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii i nasze rekolekcje adwentowe. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: