Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jesteśmy w czasie nowenny do św. Józefa. Pamiętajmy o jego wstawiennictwie i modlitwie za jego przyczyną. 19 marca – sobota – będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła ale również naszej Archidiecezji – msze odprawimy przy bocznym ołtarzu św. Józefa.  Tego dnia o godz. 15.00 Wspólnota Dobrego Pasterza obchodzi 7 rocznicę istnienia. O godz. 15.00 uroczysta Eucharystia a po niej Agapa w Auli św. Anny. Natomiast mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. 
 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji w int pokoju. Gorzkie Żale o godz. 18.00.
 2. Zbiórka do puszek na cele misyjne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. 
 3. Dziękujemy wszystkim biorącym  udział w rekolekcjach. Ojciec Jacek dziękuje za ofiary 3368 zł. 
 1. W tym tygodniu wiele się wydarzyło. Dziękujemy za ofiarowany bojler do wody i grzejnik. Za  liczniki prądu do 4 mieszkań, zainstalowanie ich i uruchomienie oświetlenia w mieszkaniach nad kancelarią i uprzątnięcie ich z „grubsza”. Pomalowanie salki ministranckiej. Nikt z dobrodziejów nie chciał żeby wymieniać ich z imienia i nazwisk więc niech Pan Bóg wynagradza. Bóg zapłać!
 2. W sobotę i niedzielę w godzinach 14.00 – 16.00 udostępniliśmy pomieszczenie kancelarii dla zbiórki potrzebnych rzeczy wysyłanych na Ukrainę. W czwartek zakończyła się ta akcja. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać!
 1. 23 marca na godz. 20.00 wybieramy się do kina na film o Matce Boskiej z Guadalupe. Możemy się zapisywać w zakrystii i kancelarii. Koszt 15 zł. 
 1. W poniedziałek spotkanie biblijne po mszy o godz. 18.30. Nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałek o godz. 17.30. W środę msza o godz. 17.30 przed cudownym obrazem MB Zwycięskiej a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Czwartek spotkanie Dobrego Pasterza po mszy o godz. 18.30 i katechetów na plebani. W piątek po mszy o godz. 8.00 i 17.30 Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie rady ekonomicznej parafii. 
 1. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie naszego kościoła. Warunkiem jest: 1. stan łaski uświęcającej; 2. przyjęcie komunii świętej; 3. pomodlić się w int. Ojca Św.; 4. w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 5. by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 6. odmówić Pod Twoją obronę i 7. wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
 1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”, oraz baranki i świece wielkanocne oraz paschaliki. 
 2. Polećmy zmarłych: Bożena Kuligowska l. 80 ul. Bugaj, Jerzy Kreczmer l. 73 ul. Rypułtowicka, Zdzisław Filipczak l. 63 ul. św. Jana – pogrzeb w poniedziałek, Beata Łuczak l. 56 – pogrzeb w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: