Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia I Niedzieli Wielkiego Postu

  1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 18.00. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne prowadzi je Franciszkanin o. Jacek Szczepanik. Będą trwały do wtorku. Nauki na każdej mszy. W poniedziałek i wtorek msze o godz. 8.00, 10.00, 17.30 i 18.30. We wtorek msza z nauką dla chorych o godz. 10.00. Spowiedź na każdej mszy świętej. Ofiary w poniedziałek i wtorek przeznaczamy dla o. Jacka. Bóg zapłać!
  1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 100, 1000 i 1000 zł. W środę na uchodźców z Ukrainy zebraliśmy 5150 zł. Bóg zapłać! Przeznaczamy je do dyspozycji Caritasu. 
  2. Nasza parafia przygotowała mieszkanie do przyjęcia rodziny z Ukrainy. Zostało wysprzątane. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie i ministrantom za pomoc. Mamy już część mebli. Potrzebujemy lodówkę i pralkę. Może ktoś z nas kupiłby lub ma w bardzo dobrym stanie któryś ze sprzętów. W tym tygodniu Będziemy zakładać hydraulikę w pomieszczeniach nad kancelarią aby przeznaczyć je również na przyjęcie uchodźców. Mamy już część grzejników ale będziemy potrzebowali jeszcze kilka. Jeśliby ktoś chciał uczestniczyć w tym dziele zapraszamy do współpracy. 
  1. W sobotę i niedzielę w godzinach 14.00 – 16.00 udostępniliśmy pomieszczenie kancelarii dla zbiórki potrzebnych rzeczy wysyłanych na Ukrainę. Na plakacie w gablocie można się zapoznać jakie rzeczy są potrzebne. W pozostałe dni można je przynosić do siedziby „Cechu” ul. Stary Rynek 4. 
  1. 23 marca na godz. 20.00 wybieramy się do kina na film o Matce Boskiej z Guadalupe. Możemy się zapisywać w zakrystii i kancelarii. Koszt 15 zł. 
  1. W poniedziałek nie będzie spotkania biblijnego. Nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałek wyjątkowo o godz. 17.00. W środę msza o godz. 17.30 przed cudownym obrazem MB Zwycięskiej a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po mszy o godz. 8.00 i 17.30 Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w niedzielę o godz.18.00. 
  1. Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie jej. Warunkiem jest: 1- pomodlić się w int. Ojca Św.; 2 –  w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 3 – by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 4 – odmówić Pod Twoją obronę i 5 – wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
  1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  2. Polećmy zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
  1. 10.Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: