Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia I Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne Będą trwały do wtorku. Serdecznie witamy ks. Jerzego Grodzkiego, który będzie nam w nich przewodził. Dziś nauki na każdej eucharystii. Jutro i we wtorek o godz. 8.00, 10.00 i 18.30. Spowiedź we wtorek na wszystkich mszach świętych.  Sakrament chorych we wtorek na mszy o godz. 10.00. Zarezerwujmy sobie na te rekolekcje.  Zacznijmy od przygotowania i spowiedzi aby dobrze przeżyć okres wielkiego postu i w ten  sposób lepiej przeżyć Wielkanoc.
 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji a o 18.00 Gorzkie Żale.  
 1. Na zakony kontemplacyjne zebraliśmy 350 zł. Na potrzeby diecezjalnego Caritas 51 zł. Bóg zapłać również za tacę gospodarczą!
 1. W ramach zbiórki „Solidarni z Aleppo” do łódzkiej Caritas wpłynęło do tej pory 524 tysiące złotych. Połowa tej kwoty wysłana już została do parafii św. Franciszka z Asyżu w Aleppo z przeznaczeniem na pomoc doraźną (żywność, koce, nocleg w parafii). Druga połowa zebranej kwoty przeznaczona zostanie na długofalową pomoc dla mieszkańców Aleppo – odbudowę mieszkań i remonty. Dziękujemy za przekazane datki. Zbiórka trwa nadal. W naszej parafii zebraliśmy 1750 zł. Bóg zapłać!
 1. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o powołania a msza o uzdrowienie o 18.30. W I piątek spowiedź przed i wczasie mszy świętych. Do chorych udamy się jak zwykle. W I sobotę o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSNMP a po niej różaniec. O godz. 9.00 ministranci mają zbiórkę z wyjazdem do Łodzi. 
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę godz. 18.00. Zapraszamy. 
 1. 18 marca Wspólnota Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt z obiadem 90 zł. Zapisy w kancelarii i podczas spotkań Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartki po 19.00.  
 2. Zapisy do kina na 21 marca na film pt. Opiekun o św. Józefie pod numerem telefonu napisanym na plakacie i wywieszonym w kruchcie naszego kościoła.
 3. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i “Gość Niedzielny”
 1. Zaczniemy od tej niedzieli tłumaczenie bogactwa naszej świątyni. 1- nad głównymi drzwiami naszego kościoła mamy napis „ Sequere me”  – znaczy to „ Pójdź za mną” – tymi słowami według relacji św. Łukasza Jezus powołał swojego ucznia św. Mateusza. 
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin i którzy ostatnio odeszli: Irena Paliwoda l. 89 ul. ks. P. Skargi – pogrzeb w czwartek. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: