Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia I Niedzieli Adwentu

  1. Rozpoczęliśmy dzisiejszą niedzielą Adwent i jednocześnie rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Sebastiana Kępę doktora teologii z zakresu teologii pastoralnej, wykładowcę teologii pastoralnej, redaktora radiowego, autora książek, autora artykułów prasowych, ewangelizatora i rekolekcjonistę. Jest księdzem Archidiecezji Częstochowskiej. Nauki rekolekcyjne na mszach o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.30. Spowiedź we wtorek pół godz. przed mszami i w czasie eucharystii. Skorzystajmy z jego ducha aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie. 
  1. Dziś na mszy świętych poświęcimy opłatki wigilijne. Jeżeli byłby ktoś chętny do ich roznoszenia zapraszamy do księdza proboszcza. Można je nabywać w zakrystii i kancelarii. Możemy również nabyć w zakrystii świece wigilijne Caritasu. Dochód z nich przeznaczamy na „Wigilijne  dzieło pomocy dzieciom „ . Mała świeca 10 zł. a duża kolumna 17 zł. Są do nabycia również kalendarze na 2023 sióstr służebniczek. Cena jest dobrowolna  a ofiary przeznaczone na misje, które prowadzą.
  1. Roraty w naszym kościele o godz. 6.30. od poniedziałku do soboty. Po mszy roratniej zapraszamy jak w ubiegłym roku dzieci na mleko, kakao i coś do tego a rodziców na kawę lub herbatę. 
  1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę gospodarczą 4020 zł. Bóg zapłać! Dziś taca na potrzeby WSD w Łodzi a jutro i pojutrze ofiary przeznaczamy dla księdza rekolekcjonisty na potrzeby dzieł, które prowadzi. 
  1. Prosimy o podawanie i regulowanie intencji mszalnych miesiąc wcześniej. Będziemy chcieli umieszczać na stronie internetowej naszej parafii intencje z takim wyprzedzeniem aby inni zainteresowani również mogli wziąć w nich udział. 
  1. Organizujemy 10 grudnia w sobotę wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy. Celem naszej pielgrzymki jest Niepokalanów , bł. Ks. Jerzy Popiełuszko i Świątynia Opatrzności Bożej. Pojedziemy też do Królewskiego Ogrodu Światła. Wyjazd o godz. 8.00. Przyjazd ok 21.00. Koszt 70 zł.
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Danielę Kałużną l. 84 ul. Mariańska, Mirosławę Wróblewską l. 78 z Łodzi, Jarosława Sokołowskiego, Jadwigę Marczak ul. Bracka, Kębłowskiego Marka z Konopnicy – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: