Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia I Niedzieli Adwentu

 1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00
 1. Dziś rozpoczynamy adwent i rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Sławomir Susik,  którego dziś serdecznie witamy. Nauki ogólne w niedzielę o 7.00, 8.30, 10.00. Dla dzieci o 11.30 a o 18.30 dla młodzieży. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Spowiadamy na każdej mszy świętej przez całe rekolekcje a zaproszeni księża na spowiedź są w poniedziałek. Prosimy również zgłaszać chorych, do których udamy się po umówieniu wizyty. 
 1. Msze roratnie o 6.30. Zapraszamy wszystkich na poranne msze oczekujących przyjścia Pana. Pomóżmy też dzieciom aby wzięły udział w roratach. Dajmy im piękne świadectwo i wspomnienia wiary na całe życie.  Niestety w tym roku nie będzie bułek i mleka ze względu na brak możliwości lokalowych ale każde z dzieci otrzyma kalendarz roratni z czekoladką na każdy dzień.
 1. We wtorek po mszy świętej o 18.30 spotkanie synodalne. 
 1. W I czwartek miesiąca w tym tygodniu msza o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o 8.00. Msza o uzdrowienie o 18.30  po niej modlitwa o uzdrowienie. 
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6.30, 8.00, 18.30. 
 1. Można już nabyć w zakrystii opłatki i świece Bożonarodzeniowe Caritasu. Opłatków nikt nie roznosi w naszej parafii. 
 1. Codziennie w naszej parafii od godz. 7.00 do 18.25 wystawiamy Najświętszy Sakrament do adoracji Pana Jezusa w kaplicy. Przed schowaniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy różaniec. Prowadzą go osoby świeckie z Żywego Różańca ale każdy może  się zapisać w zakrystii i poprowadzić modlitwę w konkretny dzień. Intencja we wtorki – za uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz za ich rodziny. W czwartek – za osoby duchowne. W piątek – za nasze rodziny. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 200 i 500 zł. Bóg zapłać! Bóg zapłać za ofiary na tacę na WSD. Na pomoc prześladowanym chrześcijanom zebraliśmy 250 zł. Do puszek możemy składać ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. 
 1. Jak widzimy prace naprawy dachu idą do przodu i mamy nadzieję na ich ukończenie za dwa tygodnie. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. 
 2. Polećmy zmarłych:  Tadeusz Zagórski z Łodzi. Wieczny odpoczynek….
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii i nasze rekolekcje adwentowe. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: