Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Niedziela Palmowa 2024 B

Ogłoszenia Parafialne 
Niedziela Palmowa 2024 rok B

  1. Dziś niedziela Niedziela Palmowa. Na każdej mszy świętej czytamy Mękę Pańską z podziałem na role i święcimy palmy. Na mszy dla dzieci konkurs palm. Można nabyć palmy od ministrantów a dochód z nich zasili fundusz ministrancki. Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 18.00 a po niej eucharystia bez homilii. 
  1. Bardzo dziękujemy za liczny udział w dekanalnej drodze krzyżowej. Niech przyniosą dobre owoce dla naszego miasta. 
  1. Na tacę gospodarczą zebraliśmy 4250 zł. Na fundusz Obrony Życia 640 zł. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 100, 150 zł. i 200 zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek nie ma mszy świętej o godz. 7.00 rano. Msza Krzyżma z poświęceniem olejów w łódzkiej katedrze o godz. 10.00. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18.30. Po niej przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Czuwanie do 22.00.
  1. W Wielki Piątek kościół nie sprawuje eucharystii. Natomiast odprawimy jutrznie o godz. 7.30. Zachęcamy do czuwania w ciemnicy a nabożeństwo adoracji krzyża o godz. 18.30. Czuwanie przy grobie do godz. 22.00. 
  1. W Wielką Sobotę jutrznia o godz. 7.30. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 14.30. Prosimy o zgłoszenie miejsc jeśli chcemy poświęcenia pokarmów dla kilku domów a nie możemy przybyć do kościoła. Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na tę uroczystość. W jej czasie dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W liturgii Wigilii Paschalnej i w Niedzielę Wielkanocną będziemy gościli zespół Taruta z Ukrainy, który uświetni nasze uroczystości.
  1. W niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o włączenie się do asysty i przygotowanie procesji. Pozostałe msze jak w każdą niedzielę oprócz mszy o godz. 7.00 i 8.30. W Wielkanoc przesunięcie czasu. Wstajemy godzinę wcześniej. 
  1. Do nabycia w zakrystii „ Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela” oraz miesięczniki tych tygodników. Świece wielkanocne w kształcie walca i jajka w zakrystii – cena 20 zł. 
  1. Polećmy zmarłych: Paweł Puszkowski l. 63 ul. Żabia, Zofia Węglarz l. 72 ul. Bracka, Tadeusz Cicharski l. 73 ul. Żytnia.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Naszą Ojczyznę. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: