Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Niedziela Chrztu Pańskiego 2024 B

 1. Dziś  po mszy o 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Koronka o 15.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki zgłoszeniowe jeżeli chcemy przyjąć księdza po kolędzie. Wpisujemy imię i nazwisko i adres i przynosimy do kościoła. W tym tygodniu przejdziemy przez ulice… 
 1. Kancelaria w czasie kolędy nieczynna. Na załatwianie sprawy umawiamy się telefonicznie. Msze zamówić można w zakrystii po mszach świętych.
 1. Bardzo dziękujemy za udział w orszaku Trzech Króli. 
 1. W Przyszłą niedzielę zapraszamy bierzmowanych na mszę świętą o godz. 18.30 i spotkanie. 
 1. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Nie stawiajmy samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. Nawa północna nie jest jeszcze naprawiona i mogą spadać odłamki dachówki. 
 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14  do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.W Pabianicach spotkanie ekumeniczne 29 stycznia w parafii Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.00. 
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół 200 i 100 zł.- Bóg zapłać!
 1. Polećmy zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, ich odbiór i rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Osoby, które odwiedzamy podczas kolędy. Pod Twoją Obronę…
 1. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia w Pabianicach organizuje jednodniowe rekolekcje odnowy wiary. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.

Udostępnij: