Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

I Niedziela Wielkiego Postu 2024 B

Ogłoszenia Parafialne 
I Niedzieli Wielkiego Postu 2024 rok B

  1. Dziś I dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Prowadzi je ks. Jarosław Adamiak. Serdecznie go witamy i prośmy dla niego o światło Duch Świętego. Rekolekcje będą trwały do wtorku. Nauki na każdej mszy w niedzielę a w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 i 18.30. Spowiedź we wtorek przed i na mszach świętych. Rekolekcje dla szkół podstawowych 8, 9 i 16 od poniedziałku 19 lutego do środy 21 lutego. Klasy I – III przychodzą na godzinę 9.00, klasy IV – V na godz. 10.30 a VII – VIII  na godz. 12.00. 
  1. W piątki droga krzyżowa po rannej mszy świętej o godz. 8.00 i wieczorem o 17.45 przed mszą świętą. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.00 z nauką pasyjną a po niej eucharystia. 
  1. Przy ołtarzy Trójcy Przenajświętszej i św. Anny Samotrzeć możemy zobaczyć wystawę o cudach eucharystycznych według pomysłu bł. Carla Acutisa. 
  1. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. Prosimy o niestawianie  samochodów na placu kościelnym od ul. Zamkowej. 
  1. Dziś spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.30. Po nim Gorzkie Żale i msza w  intencji Żywego Różańca. 
  1. Dziś taca gospodarcza gospodarcza a do puszek składamy ofiary na dzieła Caritasu. Jutro i pojutrze ofiary zbierane na tacę przeznaczamy dla księdza rekolekcjonisty. W przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów a do puszek zbieramy ofiary dla polskich misjonarzy. 
  1. Z przed ołtarza Serca Pana Jezusa można wziąć skarbonki wielkopostne Caritasu. Składamy tam naszą jałmużnę wielkopostną i przynosimy na koniec Wielkiego Postu. 
  1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 100, 100, 180 i 400 zł.
  1. Polećmy zmarłych: Stanisława Grabowskiego l. 90 z ul. Św. Jana – pogrzeb jutro, Halinę Przedmojską – pogrzeb we wtorek,  Beatę Siwek l. 52 z ul. Kopernika – pogrzeb w środę.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe dziękując za ich rozliczenie. Prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Nasze rekolekcje parafialne i rekolekcjonistę. Naszą Ojczyznę. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: